П'ятниця, грудня 01, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

«Кар’єра чи особисте життя? Я не обираю – я їх поєдную» –Віра Володимирівна МАРТИНЕНКО.

«Кар’єра чи особисте життя? Я не обираю – я їх поєдную» –Віра Володимирівна МАРТИНЕНКО.


Свою діяльність на посаді заступника декана з навчальної роботи біологічного факультету Віра Володимирівна Мартиненко розпочала шість років тому, коли новообраний декан формувала «свою команду». На питання: «Що б Ви робили, якби завтра Віра Володимирівна відмовилася працювати на цій посаді?» – Людмила Іванівна Воробйова (декан) здивувалася: «Як відмовилась? Моя колега – людина обов’язку, відповідальна та принципова, і без поважних причин ніколи не покине свою роботу».
Олексій Михайлов, БФ-41:
Віра Володимирівна викладає дуже складні предмети – імунологію та фізіологію людини та тварин, проте її найулюбленіший та найважчий для сприйняття студентів – це фізіологія нейромедіаторів (вона захистила в даній галузі дисертацію). Саме після спілкування з нею я намагаюся ніколи не підводити людей та виправдовувати довіру, покладену на мене.
Антоніна Кабаненко, БФ-51.
Знаю Віру Володимирівну тільки з позитивного боку. Вона добра, відповідальна, порядна, завжди прийде на допомогу. Не дає спуску тим, хто «дружить з хвостами». В такому випадку наша заступник декана завжди поговорить з людиною, дізнається причину прогулів, що не виходить, а потім… може надихнути на прорив – і хвостів як не було.
Сидоровський Сергій, Б-134.
Її люблять і поважають студенти. Віра Володимирівна порадить, підкаже, допоможе (і не лише у плані навчання).
Яким чином цій жінці вдається все поєднувати? На поставлене питання мені відповіла колега Лариса Олексіївна Красільнікова, яка присвятила 53 роки свого життя університету: «Секрет її успіху бачу в любові до студентів – для неї вони рідні діти. Де ви ще знайдете такий факультет, щоб проводилися батьківські збори першокурсників, а в академгрупах відбувались регулярні організаційно-виховні години? Цього року біологи другого курсу посіли почесне перше місце з якісної успішності в університетському рейтингу».


З перших вуст


На дверях деканату вивіска: «Прийом з 13.30», але це лише формальність. Ми ЗАВЖДИ раді допомогти нашим студентам, підтримати, порадити і порадіти за них. Вважаю, що студенти і викладачі – єдина команда, а відносини в команді будуються на рівних, – говорить Віра Володимирівна.
Особливістю нашої роботи є проведення атестації в середині семестру, коли складається загальна картина успішності. Інший вид діяльності – конкурс на кращу академічну групу. Такі конкурси розвивають у студентів уміння працювати в команді, допомагати слабшому, брати приклад з сильнішого. Цього року ми перші серед природничо-наукових факультетів (група БГ-41, куратор Волкова Н. Є.). Ще – участь у регіональних, Всеукраїнських і міжнародних олімпіадах та конкурсах. Так наша Бондарева Настя у Всеукраїнській студентській олімпіаді з біології, що проходила у Луцьку (Волинський університет), посіла  третє місце. Наші спортсмени – жіноча збірна з шахів – посіли 1 місце у змаганнях за програмою 61 студентської Спартакіади університету. Новинкою став конкурс на кращу кімнату в гуртожитку. Щорічно організуємо Свято відмінника, яке поєднуємо з презентацією факультету першокурсникам.
Ким із студентів особливо пишаюся? Не можу виокремити. Проте не можу не згадати дипломників: через мої руки їх пройшли десятки. Близько 10 зараз працюють і навчаються за кордоном: у Канаді, Швеції, Чехії, Голландії. Гадаю, їх чекає велике майбутнє.
П’ятниця, нарешті вихідні… До понеділка. Ноги несуть додому, а в голові думки робочі. Вона не тільки жінка – вона ще і заступник декана.


І. МАРЮХНА, студентка.