Понеділок, липня 15, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Йдемо далі

Йдемо далі


Н. О. ВОДОЛАЗЬКА, доцент кафедри фізичної хімії, захистила докторську дисертацію.


Захистила докторську дисертацію «Кислотність і сольватація в організованих розчинах: диференціююча дія наночастинок у ліофільних дисперсіях» доцент кафедри фізичної хімії Наталія Олександрівна ВОДОЛАЗЬКА. Рецензували роботу професори хімічного факультету О. І. КОРОБОВ, член-кореспондент НАН України, проф. А. О. ДОРОШЕНКО та Л. П. ЛОГІНОВА; опонували – вчені із Києва: С. Я. КУЧМІЙ, член-кореспондент НАН України, проф. Ю. О. ТАРАСЕНКО та проф. О. О. ІЩЕНКО. Науковий консультант: професор М. О. Мчедлов-Петросян.
– Наталіє Олександрівно, познайомте, будь ласка, наших читачів із своєю темою поближче.
– У рамках докторської дисертації я досліджувала властивості розчинів, що містять в собі наночастинки. Це, перш за все, фундаментальне теоретичне дослідження, проте його результати можливо доволі широко застосувати: у фармацевтичній промисловості, у всіх піно-миючих засобах, а також для синтезу в органічній хімії.
Що було найскладнішим для Вас у роботі над дисертацією?
– Мабуть, усе… Це робота з ранку до ночі… Але для мене ця праця  – велике задоволення.
Наталіє Олександрівно, і як Ви себе почуваєте після захисту?
– Жодного спустошення після захисту я не відчула. Відчуття були, скоріш, такими: це вже ми зробили – йдемо далі! Адже наукові дослідження – річ невичерпна.


А. КУТАС.