Субота, червня 15, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Захисти

«Нарешті!»


Кандидатську дисертацію захистив у 2011 р. радіофізик Максим Миколайович ЛЕГЕНЬКИЙ. Опонентами молодого вченого виступили професори О. Г. НЕРУХ (Харківський національний університет радіоелектроники) та С. Л. ПРОСВІРНІН (Радіоастрономічний інститут НАН України). Тема дисертації: «Розповсюдження та випромінювання імпульсних сигналів у діелектричних хвилеводах».
– Максиме Миколайовичу, поясніть, будь ласка, для наших читачів сутність Вашої теми.
– Моя робота являє собою ґрунтовне теоретичне дослідження процесу поширення електромагнітної енергії в діелектричному хвилеводі, що є моделлю передачі інформації через світловоди.
Світловод – це оптичне волокно зв'язку, яке сьогодні активно використовують у сучасних типах зв'язку (таких, як інтернет). Для збільшення обсягу інформації, що передається цими волокнами, потрібно досліджувати процес поширення імпульсних сигналів в них, чим, власне, я і займаюся. Я працював над кандидатською чотири роки. За цей час мені довелося відмовитися, мабуть, від можливості піти працювати за більш високу зарплатню.
– Ваші враження від захисту?
– Дуже вимотує «паперова» біганина до і після захисту. А після самої процедури було відчуття з ряду «Нарешті це відбулося!»


А. КАНТ.