Вівторок, червня 25, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Благородний Дракон

Благородний Дракон


Анатолій Іванович БОЖКОВ, професор, директор НДІ біології, – справжній Дракон: мудрий, працьовитий, творчий, надійний, везучий, професіонал своєї справи. Перевіримо?
–  Дракон – самітник…
–  Я люблю робити все самостійно. Пишу статті сам. Не люблю, коли мені заважають. Хоча охоче працюю в колективі. Але основні завдання волію виконувати власноруч.
–  Найбільша працездатність Дракона з 7  до 9 ранку.
–  Так. Мені найкраще працюється саме в цей час.
–  Чим запам’ятався Вам минулий 2000 рік Дракона?
–  Очікуваннями. У мої студентські роки на великому підйомі була молекулярна біологія. Здавалося, що на початку нового століття збудуться всі наші надії, нові відкриття… Магічна двійка й три нулі… 2000-й повністю не виправдав наших очікувань, хоча  з’явилися нові імпульси в розвитку біо- та нано-технологій.
Найбільша гордість Анатолія Івановича – підручники «Біотехнологія» та «Основи біохімії» (у співавторстві з проф. В. В. Давидовим). Вийшли у світ  дві унікальні монографії. Підросли його учні: 15 кандидатів наук, три доктори наук, аспіранти. Анатолія Івановича обрали головою секції науки про життя в науковій раді міністерства. Минулого року ученого нагородили орденом Христа Спасителя за наукову та просвітницьку діяльність. Організована кафедра молекулярної біології та біотехнології, яку очолив професор. Кафедрі вже п’ять років. Декілька років Анатолій Іванович вів програму «Наука. Технології. Суспільство» на Харківському телебаченні.
А І. Божко: «Я роблю те, чого не можу не робити. Моя робота мені надзвичайно до душі. Немає нічого цікавішого, на мою думку, аніж займатися наукою. Від року наступаючого чекаю великих звершень для нашого університету. Я дуже люблю цей заклад. Велике спасибі моїм учителям доц. Ц. М. Шерешевській та В. Г. Шахбазову. У 2012  відбудеться ювілейний 10 міжнародний симпозіум з біологічних механізмів старіння, який підіб’є певні підсумки нашої роботи. Готуємо реалізувати проект з екологічного моніторингу водоймищ Харківщини. Планую закінчити монографію «Епігенетика старіння». З Новим роком!


Т. ВАСИЛЕЦЬ