Понеділок, липня 22, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Успішний і перспективний

Успішний і перспективний


ВІД РЕДАКЦІЇ: Молодий вчений, перспективний викладач – Олександр В’ячеславович РЕЗУНЕНКО працює у рідному каразінському університеті доцентом кафедри математичного аналізу механіко-математичного факультету.
1988 рік. Сімнадцятирічний Олександр Резуненко закінчив Харківську фізмат школу № 27 із срібною медаллю і вступив на механіко-математичний факультет.
1993 рік. Олександр – випускник мехмату з червоним дипломом. Вступ до аспірантури на кафедру математичної фізики та обчислювальної математики. Тут під керівництвом проф. І. Д. ЧУЄШОВА, працює над кандидатською дисертацією. Паралельно навчається в аспірантурі університету «Париж 7» у Франції.
О. В. Резуненко: «Мені пощастило. На той час наш університет тісно співпрацював із Парижем. У Харкові дуже потужна школа математики ще з часів заснування університету. Це особливо відчувається, коли потрапляєш за кордон. Адже рівень харківських науковців і на сьогодні залишається високим».
1997 рік. Олександр В’ячеславович під керівництвом французького професора Луї Буте де Монвеля захищає в Парижі кандидатську дисертацію на тему «Асинтетична поведінка розв’язків диференційних рівнянь у часткових похідних із запізненням». А в 1998 р. у Києві в Інституті Математики при Академії наук України відбувся перезахист роботи, оскільки на той час в України не було домовленості з Францією про визнання учених ступенів.
З 1996 р. Олександр В’ячеславович працює в університеті викладачем, а з 2005 р. займає посаду доцента кафедри математичного аналізу.
В. Д. ГОРДЕВСЬКИЙ, завідувач кафедри математичного аналізу механіко-математичного факультету: «Олександр В’ячеславович – прогресивний, успішний, перспективний, молодий викладач. Подвійний захист кандидатської - це було таке собі подвійне підтвердження кваліфікації. Доц. О. В. Резуненко неодноразово перебував у наукових відрядженнях у Франції, Канаді, Чехії, Німеччині, Польщі, Угорщині. Він один із молодих вельми визнаних у світі молодих спеціалістів. Займається сучасною і актуальною областю математики, публікується в провідних визнаних міжнародних журналах. З 1999 р. працює в «Університетському віснику» відповідальним секретарем. Це велика і відповідальна робота. Як з людиною у мене з ним гарні стосунки. Олександр цікавиться багатьма питаннями в житті. З кожної своєї подорожі виносить цікаві враження, власні думки, якими потім ділиться зі своїми колегами. Це людина, яка активно цікавиться оточуючим світом, дуже спостережлива, надійна, добрий колега. Завжди має свою точку зору, ґрунтовно підходить до різних питань».
– Як Вам працюється зі студентами?
– Я викладаю матаналіз. Це – найбільший і найскладніший курс на факультеті. Першого вересня до університету приходять студенти з різним рівнем знань. Тому протягом першого семестру, замість університетського курсу математики, нам доводиться вивчати шкільний. Останнім часом сильних студентів стає все менше, рівень студентів дуже падає. Але, практично у всіх групах є старанні студенти. За час моєї викладацької практики не було ще жодної групи, де б студенти сиділи і просто писали. Я намагаюся постійно вести з ними діалог.


В. ЖЕДЕНКО, наш кор.