Субота, травня 18, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Візантія проти пива

Візантія проти пива


ВІД РЕДАКЦІЇ. Нещодавно на конкурсі українських блогів «BUBA 2011» блог «Василевс. Українська візантиністка» (http://byzantina.wordpress.com) виявився блогом, яким українські Інтернет-користувачі цікавляться найбільше. За результатами народного голосування (http://watcher.com.ua/buba/results) у категорії «Тематичний або професійний блог» саме цей ресурс посів перше місце, а відрив від найближчого конкурента становив майже 250 голосів. За сумарною ж кількістю голосів серед усіх категорій ресурс виборов друге місце. «Василевс» програв лише блогу під промовистою назвою «Сайт про пивные заведения». Пиво виявилося у підсумку більш цікавим для нашого народу, ніж наука, але розрив у 297 голосів , гадаємо, не є неподоланним!
Блог «Василевс» є тим ресурсом, який дозволяє знайти відповіді на численні питання з історії, культури і цивілізації Візантії. Його було створено кандидатом історичних наук, доцентом кафедри історії стародавнього світу і середніх віків та кафедри українознавства Андрієм Домановським за співпраці з колегами, науковцями і викладачами з інших міст України – Олегом Файдою (Львівський національний університет імені Івана Франка), Олегом Луговим (Одеський національний університет імені І. І. Мечникова), Дмитром Лукіним (Київський національний університет імені Тараса Шевченка) та Дмитром Гордієнком (Інститут української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського НАН України). Блог цікавий перш за все сам по собі, оскільки робить легко доступною інформацію, корисну й цікаву для фахівців у галузі візантинознавства. Другим моментом, що привертає увагу до блогу, є його просвітницька скерованість на популяризацію наукового знання у галузі візантиністики. Насамкінець цього року науковці з Харкова та Львова зробили вагомий внесок до української візантиністики, опублікувавши два навчальні видання з історії Візантії. Це книга С. Б. Сорочана «Византия. Парадигмы быта, сознания и культуры» (Харьков, 2011) і підготовлений колективом харківських і львівських авторів за редакцією С. Б. Сорочана і Л. В. Войтовича (завідувач кафедрою історії середніх віків і візантиністики Львівського національного університету імені Івана Франка) підручник «Історія Візантії. Вступ до візантиністики» (Львів, 2011).


Антон ШУЛІЧЕНКО, четвертокурсник історичного факультету