Субота, червня 15, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Біологічний факультет

Біологічний факультет


Вся діяльність факультету – навчальна та наукова – спрямована на сучасну професійно-практичну підготовку фахівців-біологів, що забезпечує їх конкурентоспроможність і максимальні можливості працевлаштування.
У зв’язку з цим факультет розширює перелік нових спеціалізацій з перспективних напрямків біологічної науки. З 2011 року на базі кафедри ботаніки та екології рослин розпочато підготовку магістрів (спеціалістів) біології за новою спеціалізацією – біоекологія і ботаніка. Планується відкриття нових спеціалізацій: іхтіологія, аквакультура, фітодизайн, психофізіологія, генна інженерія та інші. Ведеться активна робота з ліцензування нової спеціальності «Лабораторна діагностика біологічних систем». Відкриті лабораторії морфогенезу рослин in vitro та клітинних технологій тварин.
Студентка 4 курсу Анастасія БОНДАРЄВА, голова студентського наукового товариства факультету, на Всеукраїнському конкурсі-захисті студентських наукових робіт (Мелітополь, березень 2011 р.) була відзначена ІІ премією, а у ІІ турі Всеукраїнської студентської олімпіади з біології (Луцьк, травень 2011 р.) вона посіла ІІІ місце, отримавши при цьому диплом за кращу теоретичну підготовку.
Студентське наукове товариство разом з аспірантами щорічно організують і проводять Міжнародну конференцію молодих науковців «Біологія: від молекули до біосфери», представництво учасників якої з кожним роком розширюється. Крім того, на факультеті відбулися ще дві міжнародні наукові конференції: «Каразінські природознавчі студії», присвячені 100-річчю з дня народження Ю. М. Прокудіна і О. М. Матвієнко – професорів Харківського університету (лютий, 2011 р.), та ІІ Міжнародна наукова конференція «Регуляція росту і розвитку рослин: фізіолого-біохімічні і генетичні аспекти» (жовтень, 2011 р.).
Біологічний факультет проводить велику природоохоронну роботу. Так, завдяки зусиллям викладачів та науковців, було створено Національний природний парк «Дворічанський». Активно діє студентський загін охорони природи.Проф. Л. ВОРОБЙОВА, декан біологічного факультету.