Понеділок, липня 22, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

"Медаллю Корольова"

«Медаллю Корольова» -


такою найвищою нагородою Федерація космонавтики Росії відзначила провідного науковця Харківського університету, професора, завідувача кафедри диференціальних рівнянь та керування механіко-математичного факультету КОРОБОВА Валерія Івановича.
Валерій Іванович у 15 років став студентом фізико-математичного факультету Харківського державного університету. Тут починав свій трудовий шлях на кафедрі загальної математики на посаді асистента. В 1964 р. вступає і в 1967 успішно закінчує аспірантуру при Московському університеті. В 27 років на Вченій раді при ОЦ АН СРСР захищає кандидатськую дисертацию, присвячену проблемам динамічного програмування, в 41 - на Вченій раді при Інституті математики УНЦ АН СРСР - докторську дисертацію, присвячену проблемі синтезу розв»язу керованих диференціальних рівнянь.
Разом із ректоратом, колективом механіко-математичного факультету щиро вітаємо професора із високою нагородою. Присудження «Медалі Корольова» математику Харківського університету - визнання заслуг ученого в галузі прикладної математики, його цінних наукових результатів в теорії дифференціальних рівнянь, стійкості по Ляпунову, теорії оптимального управлення і стабілізації керованого руху. Тут він ініціював та ефективно развинув ряд нових важливих наукових напрямків. Проф. В. І. Коробов створив у м. Харкові школу «Математична теорія керування та диференціальні рівняння», а кафедра диференціальних рівнянь та керування під його керівництвом стала одним із провідних центрів розвитку математичної теорії керування. В.І. Коробов співробітничав із ВО «Хартрон», брав безпосередню участь в розробці керування супутника. З ініціативи Валерія Івановича на ВО «Хартрон» було створено філіал кафедри, багато випускників кафедри і сьогодні тут працюють.


О.НОВИКОВА.