Вівторок, червня 25, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Історичний факультет

Історичний факультет


У 2010-2011 н.р. історичний факультет працював досить плідно. Усі кафедри факультету увійшли до десяти кращих кафедр гуманітарного профілю, згідно рейтингу який проводиться в університеті. Було видано чимало наукової та навчальної літератури. Використання сучасних інформаційних технологій стало нормою для більшості викладачів та студентів, наш факультетський сайт визнано кращим в університеті, на факультеті повноцінно запрацювала система електронного навчання. На факультеті відбулося декілька міжнародних наукових конференцій, зокрема, міжнародний симпозіум «Фракійські землі і Північне Причорномор'я в античну епоху», наукова конференція-презентація «Проблеми дослідження та охорони культурно-історичної спадщини України» та ін.
За рік, що минув, факультет відвідало чимало видатних учених. Зокрема, по лінії Фонда Фулбрайта, читав лекції студентам колишній випускник факультету, а тепер професор Пенсільванського університету О. М. Лєсков. Виступали перед студентами та викладачами факультету наші колеги з університетів-партнерів: ректор Російського державного гуманітарного університету проф. Ю. Й. Пивовар та професор Московського державного університету імені М. В. Ломоносова А. Ю. Андрєєв. Наші музеї презентували декілька цікавих виставок. Археологічні розкопки здійснювало шість археологічних експедицій.
Плідно працювали Студентське наукове товариство та Рада молодих учених. Чимало студентів отримало іменні стипендії та премії, інші нагороди. Зокрема, студентка К.Єремєєва отримала призове місце на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт; cтудентка Д. Шалигіна два семестри навчається за європейською освітньою програмою «ЕразмусМундус» в Берлінському університеті імені Гумбольта (2011-2012 рр.); студент О. Чеботарьов в рамках проекту «Віртуальний штетл» стажувався в Музеї історії польських євреїв (м. Варшава, Польща); студент О. Шеметов стажувався за умовами канадсько-української парламентарної програми на основі гранту James&LouiseTemertyScholarship. Значна група студентів брала участь у конференції «Ломоносов-2011» у Москві, а деякі із них отримали дипломи за кращу наукову доповідь.
Наші студенти стали переможцями декількох творчих конкурсів та спортивних змагань. Так, студент Є.Плєвако став переможцем змагань з любительського боксу в США – турніру "Золоті Рукавиці" ("GoldenGlovers") в суперважкій ваговій категорії. На факультеті функціонують клуби за інтересами, видається студентська газета.


Проф. С. ПОСОХОВ, декан історичного факультету.