П'ятниця, липня 19, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Механіко-математичний факультет

Механіко-математичний  факультет


У 2011 році факультет святкував знаменну подію – 50 років з моменту свого оформлення як самостійного факультету. До 1961 року він був складовою частиною фізико-математичного факультету. На честь 50-річчя проводилась ювілейна міжнародна наукова конференція «Сучасні проблеми математики і її застосування у природничих науках та інформаційних технологіях». Також була проведена міжнародна наукова конференція «Комплексний аналіз і його застосування». За видатні наукові досягнення завідувачу кафедри математичної фізики й обчислювальної математики члену-кореспонденту НАНУ професору
Ігору Дмитровичу Чуєшову та завідувачу кафедри диференціальних рівнянь та керування професору Валерію Івановичу Коробову були присуджені Державні премії України за 2011 рік у галузі науки і техніки. На Всеукраїнському конкурсі студентських наукових праць Костянтин Драч здобув перше місце за напрямом «математика», а Ігор Пармаклі – друге за напрямом «механіка». На Міжнародній студентській олімпіаді з математики Людмила Кадець та Ярослав Дьомін вибороли срібні медалі. За значні навчальні та наукові досягнення одинадцять студентів та аспірантів факультету отримали стипендії фондів імені I.Є. Тарапова, Н.I. Ахієзера та Харківського міського благодійного фонду Ю. Сапронова. У 2011 році на перший курс механіко-математичного факультету вступили чотири призери Міжнародної олімпіаді з математики для школярів.
У 2011 році два студенти-магістри відділення інформатики успішно пройшли навчальну практику та виконали дипломні роботи в університеті Ніцца-Софія Антіполіс (м. Ніцца, Франція). Зараз там проходять навчальну практику ще два студенти-магістри відділення інформатики. Постійно виїжджають на наукове і навчальне стажування до університетів Німеччини (Бремен, Лейпціг) та Франції (Ліон, Тулон) студенти і аспіранти відділення механіки  та до університету Торонто (Канада) - студенти відділення математики.
Студенти факультету беруть активну участь у роботі студентського сектору університетського центру комп’ютерних технологій. Це дає можливість працювати над реальними проектами, що замовляє університет, та поліпшувати своє матеріальне становище.Проф. Г. ЖОЛТКЕВИЧ, декан механіко-математичного факультету.