Понеділок, червня 24, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Фізико-енергетичний факультет

Фізико-енергетичний факультет


Фізико-енергетичний факультет є першим в Україні факультетом подвійного підпорядкування Міністерства освіти і науки та Національної академії наук України. Своїм існуванням факультет втілює в життя ідею про глибоку взаємодію академічної науки та вищої освіти. Необхідність створення такого факультету є велінням часу та продиктована економічними та енергетичними викликами Україні.
Фізико-енергетичний факультет був створений 12 липня 2001 року спільним наказом Міністерства освіти і науки та Національної академії наук України. Час створення та сучасний характер задач, які повинен вирішувати факультет, обумовлюють його визначення як «факультет третього тисячоліття».
Викладачі факультету разом зі студентами та аспірантами займаються інтенсивною науковою працею. Результати фундаментальних досліджень регулярно публікуються у ведучих вітчизняних та міжнародних журналах, таких як Physical Review Letters та Physical Review. Прикладні дослідження співробітників факультету широко використовуються на практиці. У грудні 2008 року робота “Підвищення енергоефективності роботи турбоустановок ТЕС і ТЕЦ шляхом модернізації, реконструкції та вдосконалення режимів їхньої експлуатації”, серед авторів якої є співробітники ФЕФ академік НАН України Мацевітий Ю.М. і професор Соловей В.В. була нагороджена Державною премією України.
На старших курсах загальні та спеціальні дисципліни викладаються провідними вченими, які працюють на самому вістрі сучасної фундаментальної та прикладної науки. Зміст спецкурсів постійно обновлюється, з метою врахування побажань численних замовників – представників підприємств та наукових установ.
Фізико-енергетичний факультет проводить навчання за денною формою. Термін навчання на факультеті – 5,5 років.
Фізико-енергетичний факультет готує фахівців в області традиційних і новітніх технологій одержання, перетворення і використання енергії за напрямом підготовки «Прикладна фізика». Навчання ведеться за спеціалізаціями: «Інформаційні технології в енергетиці», «Нетрадиційні джерела енергії та теплофізика». На факультеті працюють три випускаючі кафедри: кафедра інформаційних технологій у фізико-енергетичних системах, кафедра фізики нетрадиційних енерготехнологій та екології, кафедра теплофізики та молекулярної фізики. Інформацію про факультет можна отримати на сайтах:http: //www-htuni.univer.kharkov.ua/fef/index.htm,http://www.univer.kharkov.ua/ua/departments/physenergy/, та за електронною адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду . Телефон деканату: (057) 707-50-20


Проф. К. НЕМЧЕНКО, декан ФЕФ.