Вівторок, червня 25, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Хімічний факультет

Хімічний факультет


Хімічний факультет сьогодні – це високий рівень професорський-викладацького складу, передові досягнення в науці, широке впровадження наукових досягнень в учбовий процес, високий матеріально-технічний рівень! Факультет підтримує плідні зв'язки з провідними науковими і учбовими центрами Росії, США, Німеччини, Великої Британії, Франції, Швейцарії, Ізраїлю, Японії та з центрами в інших державах. Завдяки цьому, на нашому факультеті Ви отримаєте якісну освіту світового рівня і опануєте професією XXI сторіччя - професією хіміка!
Хімія в університеті викладається з перших років його існування. Перший в світі курс фізичної хімії був прочитаний видатним хіміком М. М. Бекетовим в Харківському університеті у 1865 році. Сьогодні факультет об'єднує 6 кафедр: фізичної хімії, неорганічної хімії, хімічної метрології, органічної хімії, кафедру хімічного матеріалознавства, теоретичної хімії, де працюють 15 професорів та 33 доценти, навчаються близько 400 студентів. Передбачені бюджетні та контрактні форми навчання на заочному та денному відділеннях. Разом із класичними спеціалізаціями сьогодні факультет пропонує нові напрямки: фармацевтична хімія та комп’ютерна хімія і молекулярний дизайн. На факультеті створено всі умови для науково-дослідної роботи студентів, працює студентське наукове товариство, студенти хімічного факультету приймають участь в наукових конференціях в різних містах України і за кордоном.
Випускники хімічного факультету успішно працюють за фахом в органах державної сертифікації та експертизи, екологічного та митного контролю, на хімічних підприємствах і в приватних фірмах, продовжують наукову діяльність в наукових лабораторіях та інститутах, викладають хімію у вищих і середніх навчальних закладах.  Студенти, які отримали диплом магістра або фахівця з відзнакою, можуть продовжити навчання в аспірантурі за напрямами: фізична хімія, органічна хімія, аналітична хімія, або продовжити навчання в аспірантурі в університетах Росії, Європи, США.
Факультет пишається своїми святами – Днем Першокурсника, Днем Хіміка, в яких активно приймають участь студенти, викладачі та випускники факультету, гості з університетів України та Росії.


Проф. О. КАЛУГІН, декан хімічного факультету.