Вівторок, червня 25, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Юридичний факультет

Юридичний факультет


Перше вересня 2011 року юридичний факультет розпочав зустріч зі своїми студентами лекцією  «Моя Україна – вільна держава» , присвяченою 20-й річниці незалежності України. Викладачі ознайомили студентів з основними державотворчими подіями становлення незалежної України; з історією української національної символіки; підкреслили, що незалежність і суверенність держави створили сприятливі умови для демократичних перетворень; наголосили на тому, що система прав і свобод людини і громадянина, гарантованих Конституцією, відповідає загальновизнаним демократичним стандартам, закріпленим міжнародно-правовими актами; поглибили знання студентів про історичний розвиток України як держави, наголосили на проблемі національного державного будівництва в країні; поглибили знання студентів про історико-культурні традиції українського народу, особливості його трудової діяльності й побуту, матеріальну та духовну культуру, історичний досвід; разом зі студентами зробили висновок, що патріот України – це не красномовний трибун, а той, хто вміє бачити труднощі, нерозв'язані проблеми, розуміє суспільно-політичну ситуацію в країні, проте не панікує, не стоїть осторонь, а готовий долати перешкоди. Патріот – це той, хто сприяє розбудові демократичної держави.
Уже другий рік поспіль на факультеті з метою реалізації програми «Основи вільного суспільства», започаткованої Інститутом Левітта ( Leavitt Institute ) протягом року відбуватимуться заняття, присвячені американській системі правосуддя, зокрема – Системі кримінального правосуддя: порівняльно-правовий аналіз для студентів юридичного факультету. Заняття проводяться досвідченими юристами з США – суддями, адвокатами, науковцями. Програму присвячено вивченню фундаментальних проблем функціонування правової держави – верховенству права, правам людини, історії становлення демократичного суспільства та практиці втілення основних засад розвинутого правового суспільства. Всі заняття проводяться англійською мовою та є безкоштовними для студентів юридичного факультету. У студентів є шанс взяти участь у всеукраїнському та міжнародному конкурсах, що проводяться Інститутом Левіта, пройти стажування за магістерською освітньою програмою в одному з престижних університетів США.
Офіційний сайт юридичного факультету активно функціонує: http://www-jurfak.univer.kharkov.ua

Проф. Т. КАГАНОВСЬКА, декан юридичного факультету.