Понеділок, липня 22, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Мета - розвиток!

Мета – розвиток!


ВІД РЕДАКЦІЇ: Відкриваємо нову рубрику. Представляємо вашій увазі розповіді про те, яким був для кожного рік 2009. Нинішнє інтерв’ю із членом-кореспондентом НАН України, завідувачем кафедри матеріалів реакторобудування – проф..М.О.АЗАРЄНКОВИМ, кафедра якого за результатами рейтингу кафедр природничого профілю у 2008-2009 навчальному році увійшла у п’ятірку кращих кафедр, відкриває серію інтерв»ю з даної теми .
- Миколо Олексійовичу, скажіть, будь ласка, як вам вдалося досягти високих результатів?
- Виходячи з рейтингу, роботу кафедри оцінюють за багатьма показниками: публікації у наукових журналах, кількість дисертацій, зв’язок з виробництвом, кадровий потенціал. Наприклад, наша кафедра минулого року активно публікувала свої роботи у наукових журналах, найвизначнішою, на мій погляд, стала публікація у журналі «Успехи физических наук». Ця публікація стосувалася нанотехнологій, авторство було колективним. Минулого року двоє наших доцентів завершували підготовку до захисту докторські дисертації (доц. В. Г. КИРИЧЕНКА та доц. С. В. ЛИТОВЧЕНКО) Сподіваємося, що вони захистять свої дисертації наступного року. Щодо кадрового потенціалу кафедри, то тут нам пощастило, адже на кафедрі працював до останніх днів академік В. М. АЖАЖА, (світлої пам»яті), працюють три члени-кореспонденти НАН України: В. В. СЛЬОЗОВ, Ю. В. СЛЮСАРЕНКО, М. О. АЗАРЄНКОВ, професори та доценти. Багато хто має безпосередній зв’язок з виробництвом, наприклад, співпрацюють з ННЦ ХФТІ та з ВАТ «Кермет-Україна». Виходячи з вищезазначеного, наша кафедра планує цього року претендувати на більш високу позицію у рейтингу Адже наша мета – розвиток.
Основний результат роботи кафедри у 2009 році - це розробка технології виробництво нанопорошків. Це досягнення сьогодні використовують у порошковій металургії. Активну роботу в цьому напрямку веде доц. С. В. ЛИТОВЧЕНКО та В. О. ЧИШКАЛА. Також дуже важливий результат роботи – це підготовка до друку навчального посібника з нанотехнологій, який маємо видати наступного року та оглядової статті з нанофізики. Дуже важливим кроком також стали публікації у журналах «Успехи физических наук» и «Успехи химических наук», вони стосувалися різних аспектів нанотехнологій та твердих нанокомпозитних матеріалів.
- Скажіть, будь ласка, про плани на 2010 рік?
- Плани на подальшу плідну працю: виконувати усі завдання нашої кафедри, навчати студентів, аспірантів, готувати кандидатські та докторські дисертації до захисту, розширювати напрями власних наукових досліджень, міжнародне співробітництво кафедри. На сьогодні ми співпрацюємо з російськими, німецькими, ізраїльськими науковцями, а також із науковцями США. Вірю, що 2010 рік буде вдалий для кафедри, адже потенціал кафедри досить високий, задумів багато, отож плануємо їх реалізовувати.


А. ЧАЛА, наш спецкор.