Вівторок, червня 18, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

«Я привіз срібну медаль з Міжнародної олімпіади з математики» – Олексій КИСЛИНСЬКИЙ, першокурсник механіко-математичного факультету.

«Я привіз срібну медаль з Міжнародної олімпіади з математики»  –

 

Олексій КИСЛИНСЬКИЙ, першокурсник механіко-математичного факультету.

За таке високе досягнення Олексія нагородили стипендією Президента України. Церемонія нагородження, на якій був присутній Харківський міський голова Г. А. Кернес, відбулася в 2011 р.


– Олексію, як оцінюєш високу нагороду?


– Стільки «коштує» срібна медаль з Міжнародної олімпіади з математики, яка проходила влітку в м. Амстердам. Чудове місто! Там мало машин і багато простору, там спеціально оснащені велосипедні доріжки і, взагалі, надзвичайно розвинена культура поїздок на велосипедах. Незабутня екскурсія містом. Найкраще мені запам'ятався музей Емера, де представлено живопис у жанрі оптичного обману.


– Олексію, а чи перемагав ти ще у конкурсах?


– Так, у 2011 р. я посів друге місце на Всеукраїнській олімпіаді з фізики та третє – на Всеукраїнській олімпіаді з інформатики.


– Як витрачатимеш «президентські» гроші?


– Президентська стипендія складає 2400 гривень на місяць. На сьогодні я вже придбав собі ноутбук, а ще є інші плани.


– Які плани щодо навчання на мехматі?


– Я вступив на спеціальність «Математика», із заліками та іспитами впорався успішно. Мрію вивчати математику поглиблено, а в майбутньому займатимуся більш прикладними речами.


А. КАНТ.