Четвер, грудня 07, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Вчений міжнародного класу

Вчений міжнародного класу


У розквіті творчої і фізичної наснаги зустрічає свій полудень віку ще один квітневий ювіляр Ігор Олександрович ГІРКА. Університетський вихованець народився 1962 року в м. Харкові. Його кар’єра у стінах альма матер: відмінний студент, активіст громадського життя, Ленінський стипендіат. Червоний диплом про закінчення фізтеху університету -1985 р. Грудень 1991 - блискучий захист кандидатської дисертації, 2004 р. - успішний захист докторської. Науковий співробітник науково-дослідної частини ФТФ. У 2002-2005 рр. - проректор університету з виховної роботи. 2006 року професор І. О. ГІРКА у 44 роки стає директором Інституту високих технологій (ІВТ) та деканом рідного фізико-технічного. І на цих посадах трудиться по сьогодні.
- Ігоре Олександровичу, з якими творчими  планами зустрічаєте ювілей?
- Написав монографію, яку здано до видавництва. Сподіваюся, що її буде видано у 2012 р. Плануємо разом із колегами відзначити 50-річчя від заснування ФТФ. У квітні - займатимемося традиційним Днем випускника.
- Університет для вас…?
-…Корпорація висококваліфікованих людей в різних галузях. Сила університету в тому, що ми всі поруч: хіміки, біологи, математики. Щоб отримати додаткові знання, не треба нікуди їхати, все поруч.
А тепер заглянемо на сайт http://hnu.univerlife.com, де найсуворіші судді - студенти - оцінюють роботу викладача. І відшукаємо тут лише найвищі бали. Один із блогерів, старшокурсник, так і сказав про ювіляра: «Я  постійно дивуюся терпінню, уважності до студентів нашого Ігоря Олександровича».
Крупний вчений міжнародного класу, автор понад 60 наукових праць, монографій та навчальних посібників з фізики, експерт Міжнародного агентства з атомної енергії, відповідальний і вимогливий керівник, талановитий викладач. А ще переможець обласного конкурсу «Вища школа Харківщини - кращі імена» у номінації «декан», небайдужий громадський діяч, красива порядна людина трудиться з нами поруч. У Ігоря Олександровича, нашого голови Громадської ради університетської газети, перший серйозний ювілей. І він його зустрічає гідно. З роси і води на многая лєта, дорогий ювіляре!

О. НОВИКОВА, А. ЧАЛА.