Четвер, грудня 07, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Особливий день

Особливий день


В кінці березня я могла б спокійно прогуляти останню пару, але зі мною повинно було статися щось набагато цікавіше. Мені поталанило побувати на 75-річному ювілеї Олександра Анатолійовича Бугаєвського, доктора хімічних наук, професора кафедри хімічної метрології …В 4-99 зібралося чимало колег, викладачів, науковців і друзів ювіляра, студентів-другокурсників групи Х-126, щоб привітати свого викладача з «Теоретичних основ аналітичної хімії». Поки Настя Михайлина, Іванна Хельчик, Юля Шевченко, Руслан Єгоров та інші студенти накривали на стіл, до аудиторії зайшли кандидат хімічних наук Віктор Васильович Мельник і сам іменинник == Олександр Анатолійович == і щиро дивується: «Це для мене сюрприз!...»
О 12-ій починаються урочистості. Декан хімічного факультету Олег Миколайович Калугін нагороджує ювіляра грамотою, бажає міцного здоров`я і нових досягнень у науці. «Цінуємо Вас за талант і наукові заслуги», == сказав Олег Миколайович. «За Вас, романтика і учителя, який так багато нам дав», == привітала іменинника Олена Олександрівна Решетняк від імені жіночого складу кафедри хімічної метрології. «Кафедра педагогіки вітає Вас з ювілеєм», == мовила професор Лідія Сергіївна Нечепоренко. Цікавим і веселим привітанням здивував професор Володимир Семенович Калашник: «Приємно вітати професора, вченого, колегу, громадянина України з таким високим ювілеєм!», == урочисто розпочав Володимир Семенович, даруючи ювіляру свою збірку «Незгасимі світи». А потім пожартував: «Є одна наука == фізика. Усе інше == хімія». Автором найвеселішого привітання став Віктор Васильович Мельник, що був студентом у першій групі, в якій викладав Олександр Анатолійович. Він прочитав вірш Єсеніна «Мы теперь уходим понемногу…» у блискучому перекладі на українську мову В.С. Калашника. Після офіційної частини святкування == традиційний чай. Я залишилася і не пожалкувала, бо коли ще випадає така можливість почути, як Олександр Анатолійович співає «Гаудеамус» і «Марсельєзу», а йому підспівують і поважні науковці, і прості студенти!
Старші вже розійшлися, а професор ще довго розповідав про своє дитинство, студентські роки… «Олександр Анатолійович == геній! Він найкращий учень М.П.Комаря. Він == наш учитель, і ми всі беремо з нього приклад», == сказала мені Людмила Володимирівна Васецька. Ці слова  дуже точно передали почуття, які викликав у мені професор. Таке відчуваєш не щодня, тому 23 березня == особливий день у моєму студентському житті.


Анна МАСЛЮКОВА, творча майстерня викладача О. О. НЕРУХ.