Вівторок, червня 18, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Сьогодні в номері

Абітурієнт - 2012

ВІД РЕДАКЦІЇ. Вони щороку різні. У кожного своя мрія, свої уявлення про майбутню професію, лекції, викладачів, гуртожиток... Але об'єднує їх єдине: студентське життя вони планують провести саме у стінах Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Зустрічайте - нові паростки студентства - наші цьогорічні абітурієнти.

Із моєї гімназії

Хоча вимоги до абітурієнтів змінюються щороку, на їх серйозне бажання вступати саме до Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна це не впливає. У цьому мене запевнила Наташа СТЕЦЕНКО із 11-В класу Краснокутської гімназії. Це моя рідна школа, яку три роки тому закінчувала і я.

Наталя обрала філологічний факультет. Як і її мама, вона любить слово, мріє вивчати українську мову та літературу: «Я закохана в українську поезію, і не можу уявити себе без творчості Лесі Українки, Івана Франка, Ліни Костенко, Тараса Шевченка. Українська мова – мій улюблений предмет, а Людмила Василівна Ковальчук, яка її викладає – найкраща вчителька». Дівчина не розлучається з українською мовою і поезією. І тому їй би дуже хотілося, саме в Каразінському університеті знайти продовження свого захоплення.

У неї красиве обличчя, відкритий і щирий погляд. Зовні вона здається сором‘язливою, але за скромністю прихований розум і неабияке бажання вчитися. А навчається Наташа  майже на відмінно (у неї лише дві четвірки). Завжди перемагала в районних олімпіадах, брала участь в обласних олімпіадах із цих предметів, а також у конкурсах імені Петра Яцика і Тараса Шевченка. Останні два роки дівчина також перемагала у районному конкурсі ораторського мистецтва. Написала роботу на тему «Самобутність родини Столбченків (традиції народної творчості)». Як бачимо, перед нами ніжна поетична натура, яка любить трудитися.

«До іспитів і тестів готувалася сама, запитувала вчителів, коли щось було не зрозуміло, – зізнається Наташа. – Але не витрачала на це увесь вільний час». Готувалася до випускного. А ще любить вишивати хрестиком квіти, різних тваринок, зображати на тканині дитячі іграшки. Усе, що вишила, дарує друзям. Любить співати українські народні пісні, не цурається й сучасної естради: музика для неї – важлива частина життя». На запитання, чому Наташа обрала саме Харківський Каразінський університет, вона відповіла, що порадили друзі, які вже навчаються на філологічному факультеті. Знає, що тут високий рівень викладання і навчатися буде дуже цікаво. «Я хочу стати Людиною, неважливо, яка в мене буде професія. Я йду за своїм захопленням і сподіваюся, що у мене все вийде».

Анна МАСЛЮКОВА, творча майстерня викладача О. О. НЕРУХ.

 

Перемогти!

Нікіта ПЕТРЕНКО – випускник спеціалізованої школи-інтерната ІІ-ІІІ ступенів «Обдарованість» Харківської обласної ради. Він навчається у фізико-математичному класі, захоплюється фізикою, інформаційними технологіями. Не дивно, що обрав  фізико-енергетичний факультет.

Н. ПЕТРЕНКО:
– Моїми найулюбленішими предметами є фізика, математика, зарубіжна література. Ці дисципліни найбільше впливають на мою філософію, найкраще допомагають зрозуміти навколишній світ. Я обрав фізико-енергетичний факультет, спеціальність – комп'ютерна фізика. Довго вагався між інформаційними технологіями та фізикою, між ХНУРЕ та ХНУ імені В. Н. Каразіна. У минулому році дізнався про фізико-енергетичний в університеті, на якому об'єднано фізику з інформаційними технологіями.

Нікіта – старанний учень, неодноразово брав участь в олімпіадах з фізики та математики, у конкурсах з математики «Кенгуру» та з фізики «Левеня». І результативно! У 10-му класі, наприклад, виборов ІІІ місце на обласному етапі МАН з фізики, у 10-му та 11-му класах у складі команди школи здобув ІІІ місце у Всеукраїнському турнірі юних фізиків, а також диплом за найкращу доповідь поза конкурсом. До всіх цих випробувань учня готувала мама – Ірина Олександрівна ПЕТРЕНКО, яка викладала фізику з сьомого класу.

Н. ПЕТРЕНКО:
– Від університету чекаю розумних, неконсервативних викладачів. Мрію  отримати глибокі знання з фізики та інформатики, матеріальне забезпечення для проведення досліджень. Хотілося б співпрацювати з колегами з  інших держав, взяти участь у студентському турнірі фізиків. Мета єдина – перемогти!

 

В очікуванні студентства

 

Анастасія ФІЛІПУШКО, випускниця ЗОШ  №162, м. Харків:


– Є багато причин, чому я обрала саме Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. Найвагомішим стало те, що цей ВНЗ має програму міжнародного співробітництва, здійснює угоди про співпрацю з багатьма країнами світу. Це приваблює мене, оскільки поглиблено вивчаю англійську, люблю подорожувати, уже встигла відвідати чимало країн. Планую вчитися на факультеті МЕВ і ТБ. Водночас мене дуже цікавить сфера соціології масових комунікацій, тому спробую вступити ще й на соціологічний. Живу в очікуванні пори студентства.

 

До зірок

 

Хтось прагне бути ближчим до грошей і слави, хтось – до якихось складних машин, а цьогорічна абітурієнтка Каразінського університету Вікторія ЯЦИНА – до зірок. Тому вона вступала на фізичний факультет, спеціальність – астрономія. Дівчина закінчила Роганський ліцей і оцінок, нижче ніж 10 і 11, у її атестаті немає. Крім того, Віка кілька років поспіль брала участь в олімпіадах з математики, фізики й астрономії. А ще писала МАНівську роботу зі своєї улюбленої спеціальності, і цей рік приніс їй непогані результати: перше місце у районі і п'яте в області.

 

Тверді наміри Вікторії щодо вступу в наш університет сумнівів не викликали – дівчина вважає його найкращим університетом нашого міста: «Мені подобається математика, фізика й астрономія. А на фізичному факультеті астрономія є. Крім того, я захоплююся людьми, які там викладають. Та й просто за два роки роботи у МАНі цей факультет став мені настільки рідним, що ніде більше вчитися й не хочеться».

 

Думає Вікторія і про більш далеке майбутнє: «Після закінчення Каразінського мрію викладати у ВНЗ. Якщо вийде, то хотіла б залишитися в аспірантурі.

 

 

Біологічна династія

Борис КОЛОМОЄЦЬ, учень 11 класу Харківського ліцею № 107, мріє про навчання на біологічному факультеті університету, і це його рішення продумане й обґрунтоване: по-перше, його батьки теж навчалися на біологічному, а тому Борис ще з дитинства чув від них про якість університетської освіти, особливу атмосферу університетської спільноти, що закарбувалося в його пам’яті. А по-друге, Борис, не зважаючи на свій юний вік, уже встиг себе спробувати в біологічній науці.

Борис: «Я вже два роки поспіль беру участь у роботі Малої академії наук. У 10 класі я виграв на обласному конкурсі з темою «Характеристика складу та біологічної ролі кореневих виділень пшениці». Готувався до участі у Всеукраїнському конкурсі саме на базі університету ім. В. Н. Каразіна, я тоді співпрацював з Ю. Ю. Юхно, аспірантом біологічного. Також брав участь у Турнірі юних біологів у складі збірної команди, нам також допомагали готуватися викладачі університету. Ми посіли на Всеукраїнському турнірі третє місце. Цього року я писав роботу в МАН за темою «Арамантовий стеблогриз прихованостебловий шкідник на насінневих посівах араманту», я її виконував на базі Харківського аграрного університету ім. Докучаєва, де працював з доц. І. П. Леженіною. З цією роботою я посів третє місце на Всеукраїнському конкурсі МАН. Сподіваюся, що продовжу нашу біологічну династію».

 

Козацькому роду нема переводу!

 

У цьому році В’ячеслав РАДЧЕНКО закінчує навчання у рідній харківській школі № 151. Настав час важливого вибору. Як розповідає хлопець, він його вже зробив: «Я хочу навчатись в університеті імені Каразіна на історичному факультеті, адже мені дуже подобається вивчати історію, читати історичну літературу».

 

І хто б міг подумати, що цей спокійний, на перший погляд, юнак кілька років займається у школі бойового гопака, постійно бере участь у змаганнях та показових виступах. В’ячеслав вірив, що зможе підкорити неприступні стіни університету і вже у вересні зайде до нього у ролі студента-історика. Розуміючи статус та вимоги цього вищого навчального закладу, класичного університету, хлопець не бив байдики, а завзято готувався до зовнішнього незалежного оцінювання. Тепер до шкільних підручників, козацьких вишиванки й шароварів для тренувань додалися праці з всесвітньої та української історії, які він ретельно перечитує.

 

Мета – стати науковцем!

 

Ростислав БОРДОВСЬКИЙ, випускник ЗСШІ «Обдарованість» мріє стати видатним науковцем-хіміком. Для того, щоб досягнути цієї мети він вирішив стати студентом Каразінського університету.

 

Ростислав БОРДОВСЬКИЙ: «Я захоплююся хімією з восьмого класу, постійно беру участь у різноманітних конкурсах, турнірах, олімпіадах з хімії, впродовж останніх трьох років я посідав призові місця на Обласній олімпіаді з хімії. Хімія – це наука майбутнього, за нею я також бачу і своє майбутнє. Університет дає широкі можливості для поглибленого вивчення хімії, для наукової діяльності, для отримання дослідницького досвіду, адже тут дуже сильна хімічна школа, саме в університеті працювали видатні хіміки, про яких ми зараз читаємо в книжках. Хай мені і всім  щастить у  студентстві».

 

 

Зроблю життя цікавішим

«Я – людина! Лише частинка цього дивовижного, великого світу! Але я вірю, що моє життя – це казкова, пригодницька та довга повість у бібліотеці людських доль, і тому я завжди намагаюсь досягти нових вершин та зробити життя цікавішим», – написала мені, кореспонденту університетської газети, абітурієнтка Харківського університету Альона РУКОВИШНИКОВА.

Альона – талановита й цілеспрямована, закінчує 11-й клас Сєвєродонецького багатопрофільного ліцею Луганської області. Хоча навчається на фізико-математичному профілі, своїм покликанням вона вважає телевізійну журналістику. Щоб досягти своєї мети, Альона наполегливо працює. Вона брала участь в Обласному фестивалі дитячої преси «Золотий диктофон», Всеукраїнському конкурсі комп’ютерних талантів «Золотий байт», де за короткометражний фільм «Художник – Життя» отримала ІІ премію, а також у конкурсі молодих журналістів «Молоде перо – журналіст майбутнього». До того ж героїня нашої замітки – відмінниця у навчанні, неодноразовий переможець шкільних олімпіад різних рівнів.

«Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна – дуже відомий навчальний заклад. Серед його випускників велика кількість успішних людей. Саме тому я хочу стати студенткою саме Каразінського. Життя цього навчального закладу кипить не лише лекціями, але й практикою!»

 

Захищатиме геолого-географічний

 

Абітурієнтка Юлія УГРЮМОВА завершила навчання в одинадцятому класі Колонтаївської загальноосвітньої школи Краснокутського району Харківської області. З-поміж усіх шкільних предметів її найбільше приваблює географія: вивчення материків та океанів, розміщення кліматичних поясів. А щоб поглибити свої географічні знання та підготуватися до ЗНО, Юля відвідувала підготовчі курси на геолого-географічному факультеті.

 

Юля: «Обрала цей навчальний заклад, бо у нашому Колонтаєві дуже хвалять Харківський університет. Вступати до нього мені також рекомендували мої сусіди, один з яких закінчив економічний факультет, а інший – геолого-географічний. Сподіваюся поглибити свої знання. Хочу мешкати в Харкові й добре навчатись, щоб батьки пишалися мною!»

 

Юля майже відмінно навчається. Упирається і не хоче ладнати з майбутнім геолого-географом лише німецька мова, за яку дівчина отримала 9 балів. У стінах університету майбутня студентка Юлія Угрюмова хоче підкорити англійську. Та і як же останній не підкоритись, якщ  наша абітурієнтка серйозно займається карате?! Тож на геолого-географічному з’явиться розумна і смілива захисниця. Побажаємо їй успіху!

 

 

За гарною освітою


Коли настає час робити вибір майбутньої професії, багато людей починають губитися у розмаїтті варіантів. Але одинадцятикласниця Люботинської школи № 4 Ганна ПОЧЕПЕЦЬКА не з таких. Вона вже визначилася, що хоче здобувати освіту на радіофізичному факультеті нашого університету.

 

Навчається Аня добре. Цього року вона брала участь у конкурсі-захисті робіт Малої академії наук з екології, де презентувала роботу, присвячену ЧАЕС. «Я готувала роботу на МАН вперше, – розповідає Аня. – Щоправда бажаного успіху я не досягла, проте отримала безцінний досвід і диплом».

 

Її улюбленицею залишається фізика, в олімпіаді з якої вона успішно взяла участь цього року. «Мета вступити на радіофізичний факультет тісно пов'язана з моєю любов'ю до фізики, – ділиться Аня. – Треба здобути гарну, якісну й перспективну освіту, яку мені зможе дати саме ХНУ імені В. Н. Каразіна».

 

Sprechen Sie Deutsch?

Поцілунки під Бранденбурзькими воротами, прогулянки на Потсдамській площі, милування суворою величчю Фраукірхе… Аня ЗУБОРЄВА, відмінниця, випускниця СЗОШ № 11 міста Сєвєродонецька Луганської області, закохана у Берлін й закордонні мандрівки, а тому мріє стати перекладачем. А здобувати цю нелегку професію вона вирішила в Каразінському університеті!

Аня вивчає дві іноземні мови – німецьку та англійську. Щоправда перша з них їй більше до душі. А побувавши у німецькій столиці, вона лише переконалась у цьому. «10 днів у Берліні були схожими на казку… Вогні нічного міста, ледь чутний плюскіт Шпрєє, старовинні будівлі, що зберігають таємниці історії.  Коли практикувала свої знання німецької в розмові з місцевими жителями, то зрозуміла, що це саме та мова, яку б я хотіла знати не гірше за українську. Сподіваюся, що факультет іноземних мов Харківського університету імені В. Н. Каразіна допоможе мені в цьому».

 

За мрією!

До нашого університету на навчання їде президент! Щоправда президент своєї школи, але авторитету цьому хлопцеві не займати. Григорій НОЧВІЙ – найпопулярніший старшокласник, золотий медаліст ЗОШ І-ІІІ ст. №3 м. Ворожба Сумської області. Уже два роки він головує в учнівській раді школи. Менші учні на нього рівняються, учителі пишаються.

Григорій – із молодших класів має добрі оцінки, захоплюється історією, правознавством, футболом. Неодноразово здобував перемоги на районних та обласних учнівських олімпіадах. Нещодавно став переможцем районного краєзнавчого конкурсу «Історія малої батьківщини».

Г. НОЧВІЙ:
– Мрію про якісну та цікаву освіту, саме тому обираю університет імені В. Н. Каразіна. Це найстаріший та найавторитетніший навчальний заклад на теренах Слобожанщини. У його стінах планую здобути фах юриста. Окрім офіційної інформації про університет ще маю відгуки від друзів та знайомих, які зараз навчаються в ньому. Задоволений, що мої уявлення співпадають із реальним станом речей.

 

Династія лікарів


Кажуть, скільки мов ти знаєш, стільки разів ти людина. Виходячи з цього, Валерія КОГУТ, абітурієнтка нашого університету, людина, як мінімум, чотири рази: вона вільно володіє українською, російською, англійською і німецькою мовами. Цього року Валерія закінчила із золотою медаллю школу № 3, яка спеціалізується на поглибленому вивченні англійської і німецької мов. У її активі – перше місце в районі з німецької мови й МАНівська робота з того ж предмету.


Але попри все це, Валерія вступала не на факультет іноземних мов, як можна було подумати, а на медичний факультет Каразінського. І на це в абітурієнтки були вагомі причини: «Моя мама лікар онколог, кандидат медичних наук, але найголовніше – вона закінчила медичний факультет Харківського університету. Я теж дуже хочу тут навчатися. Хочу обрати спеціальність онкохірургія. Знаю, що дуже шановані лікарі, справжні професіонали своєї справи викладають на медичному факультеті. Також, враховуючи моє вільне володіння двома мовами, хочу стажуватися в клініках інших країн».

 

 

Новоспечений переможець

Нещодавно Катерина НАКОНЕЧНА, одиннадцятикласниця Нововодолазької гімназії, відмінниця навчання, стала призеркою Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. Вона посіла друге місце, презентувавши роботу за темою «Їжа як феномен в українській традиційній національній культурі (за матеріалами Слобідської України)».


К. НАКОНЕЧНА: «Я виконувала роботу в МАН під керівництвом Заслуженого працівника культури України, Відмінника освіти України О. В. КОВАЛЬ, наукові консультації мені надавала працівник музею історії університету В. ПІВЕНЬ. Я вже давно цікавлюся історичним минулим України, навчалася у школі Юних істориків, яка працює при історичному факультеті університету, де з історичною наукою нас знайомили викладачі Д. ЖУРАВЛЬОВ та П. ЄРЕМЄЄВ. Я хочу далі працювати за напрямком етнології, мрію навчатися на кафедрі археології та джерелознавства. Сподіваюся, що в мене все вийде».

 

 

 

З майбутніми студентами спілкувалися наші кореспонденти А. КАЛІНІНА, А. КАНТ,
Т. ЛІСНЯК, А. ЧАЛА, С. ШКУРАЙ.