Понеділок, червня 24, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Ювілейний перший дзвоник 1974 року

Нам – 195!

Продовження. Поч. у № 17 за 2011 р., № 1, № 2, № 3, № 4, № 5, № 6, № 7, № 9 за 2012 р. І знову повертаємось до ювілею загально університетської газети і продовжуємо розповідати Вам про життя альма матер у 20 столітті на сторінках «Харківського університету».

Студентську гамірливість трудову
Чекають урочисті факультети.
Заходь у світлі двері ХДУ,
Майбутній астрономе і поете!
О. ЮРЧЕНКО.

Ювілейний перший дзвоник 1974 року

Багато років тому газета «Харківський університет» започаткувала гарну традицію: присвячувати вересневі номери першокурсникам. Таким є і наш сьогоднішній випуск. А рубрика «Нам – 195!» надасть вам можливість познайомитись зі святковим 170-м першим дзвоником у Харківському університеті.

Про щасливих першокурсників 1974 року читаємо вже в номері за 31 серпня. П'ять молодих людей – Г. Калініна, Ю. Риженко, Н. Ральченко, В. Горний, І. Авдеєва – дивляться на нас радісними очима з фотографії на фоні пам'ятника В. Н. Каразіну. Під ними – «Твій ракетодром» – матеріал, який надає кожному новоспеченому студентові необхідну інформацію про університет. А далі – цікава довідка: «Латинське слово «студент» словники розшифровують так: «той, хто старанно працює, прагне знань».

Тема першокурсників продовжується і в наступному номері за 10 вересня. До університету вступили 1505 юнаків та дівчат, які писатимуть наступні п’ять «сторінок» історії одного з найстаріших вузів країни. Зауважимо, що в 1974 році серед вступників 37 – іноземні громадяни.

Разом з першокурсниками переміщуємося сторінками газети до актової зали. Там зібралися найшановніші, найзаслуженіші люди університету. З репортажу кореспондента газети, а тепер – її головного редактора О. О. Нерух, дізнаємось, що молоде покоління привітали ректор університету проф. В. Г. Хоткевич, академік В. М. Нікітін, проректор з учбової роботи І. Є. Тарапов, декан хімічного факультету доц. В. В. Александров, професори Я. С. Блудов та О. О. Воскресенський, С. М. Королівський. Поміж усіх традиційних заходів святкування – хвилина мовчання та покладання живих квітів в пам’ять вихованців університету, які полягли на фронтах Великої Вітчизняної війни.

До дня першокурсника 1974 року в «Харківському університеті» опублікували цікаве опитування: «Яким би ви хотіли бачити студента-першокурсника? Що бажаєте йому у перший день занять?» А відповідали на запитання члени університетського колективу. Так, І. Є. Тарапов наголосив на тому, що студент – це доросла людина, а навчання для студента – це робота, і до неї треба ставитися відповідально. А ось слова проф. В. П. Макрідіна: «Першокурсник – це перш за все жадібна до знань людина, яка прагне за короткий час стати повноправним членом сім’ї свого факультету… Я бажаю студентові-першокурснику великих успіхів, нових вражень, наполегливої повсякденної праці, без якої стати справжнім спеціалістом неможливо!» А В. В. Александров, декан хімічного факультету, хотів би бачити першокурсників здоровими, спроможними добре навчатися, життєрадісними, цілеспрованими, допитливими.

Між замітками про першокурсників кореспонденти газети нагадують університетській спільноті про 30-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників, точніше, про приготування, які ведуться до цього свята. Уже розробили детальний план заходу, склали списки учасників визволення України, підготували нариси про ветеранів. На факультетах відкрились виставки військово-патріотичної літератури.

Наостанок, приведемо цитату із звернення п'ятикурсників фізтеху, яка може служити закликом і до цьогорічних першокурсників нашого університету: «Подивись навкруги, першокурснику: все для тебе. Знання і досвід найвидатніших учених – тобі. Турбота всього великого університетського колективу – про тебе».


Колонку ведуть А. КАЛІНІНА, М. КОСАТОВА.

P.S. Невеликий подарунок читачам: «посмішки» з відповідей і творів абітурієнтів 1974 року, надруковані у № 54-55 за 10 вересня.

«Печорин, как видно из произведения, жил тоже не на одно жалование».

«В борьбе за власть он ослеп на левый глаз. Но это его не огорчило».

«Онегин получает неполное образование, но много читает».

«Белла была непристойно гордой».

«Получив вызов на дуэль, у Онегина идет внутренняя борьба».