Вівторок, червня 25, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Випускник ФТФ – лауреат німецької премії у галузі нанофізики

Я хочу вам сказати

Випускник ФТФ – лауреат німецької премії у галузі нанофізики

У квітні 2012 р. міністр Німеччини з економіки і технологій Філіп Реслер представив премію «Будуємо майбутнє» (Building Future Award) на церемонії відкриття Light + Building, найбільшому ярмарку в світі в галузі освітлення та будівельно-технологічних послуг. Першою премією Light + Building  нагороджено науковця у галузі нанофізики Костянтина ОСТРІКОВА за науково-дослідну роботу в галузі плазмових нанотехнологій, спеціальної дисципліни, яка є основою для абсолютно нових методів виробництва енергії.

К.М.Остріков закінчив з відзнакою кафедру фізики плазми ФТФ 1989 року, тут захистив кандидатську і докторську дисертації під керівництвом академіка проф. М. О. Азарєнкова. 2009 року йому присвоєно почесне звання «Почесний доктор фізико-технічного факультету».

Завдяки науково-дослідним роботам К. Острікова в майбутньому можна буде виробляти наноматеріали для більш ефективних сонячних батарей, акумуляторів та низки інших технічних застосувань у набагато більш ефективний, безпечний та екологічно чистий спосіб.

Дослідження К. Острікова вперше зробили можливим виробництво сонячних батарей без викидів до оточуючого середовища жодних отруйних газів та без використання важких металів. На теперішній час нанофізик працює зі своєю командою на нове покоління сонячних батарей, які споживають значно менше енергії на стадії виробництва. Таким чином, використання плазми для нанесення покриттів у сонячних батареях дало можливість знизити потрібну температуру на кілька сотень градусів у порівнянні зі звичайними процесами.

У ярмарку взяли участь понад 2100 учасників, отже, Light + Building є найбільшою виставкою в світі у галузі освітлення та інтелектуальних будівельно-технологічних послуг. З 15 по 20 квітня ярмарок відвідали понад 180 000 відвідувачів. Енергоефективність є девізом Light + Building 2012. Дві головні тенденції ярмарку: «Будівництво як зелені електростанції» та «Комп’ютеризація послуг у галузі освітлення та будівництва».

Проф. І. ГІРКА, директор ІВТ, декан фізико-технічного факультету.