Субота, липня 20, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Сьогодні в номері

Здрастуйте у рідному домі, дорогі першокурсники!

 

Першокурсник – 2012

Призерка Міжнародної олімпіади

Ірина ЗАПОРОЖЕЦЬ – першокурсниця хімічного факультету. За студентську лаву вона сідає у статусі срібної призерки Міжнародної олімпіади з хімії, яка проходила нинішнього липня у Вашингтоні, США.

Іра  із золотою медаллю закінчила Балаклійську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 1 ім. О. А. Тризни, де навчалася в профільному математичному класі. Дівчина з дитинства захоплюється природничими та точними науками. Її найулюбленішими предметами були, звичайно ж, хімія, а також біологія, фізика та математика. У хімії Іру особливо захоплюють видовищні експерименти, які можна виконувати власноруч, а ще логіка та краса цієї науки.

Вражають результати, які Іра отримала на ЗНО: по 200 балів з хімії та математики і 199,5 – з української мови та літератури. Старанна учениця неодноразово брала участь у різноманітних предметних олімпіадах, переважно на всеукраїнському рівні. У 2011 та 2012 роках брала участь у Міжнародній Менделєєвській олімпіаді з хімії, де завоювала бронзову та срібну медалі. Але найбільшою перемогою є  нещодавний  виступ у складі команди України на Міжнародній олімпіаді з хімії. За словами Ірини, завдання були непростими, особливо експериментальний тур. Випробування вимагали не лише спеціальних знань, а й уміння швидко та уважно вирішувати великий обсяг завдань. Іра ЗАПОРОЖЕЦЬ:

– Уперше до університету я потрапила ще у 7 класі, коли була на олімпіаді з математики. Вже з 9 класу я бувала тут досить часто, оскільки готувалась до олімпіад з хімії. Навчалась у Заочній математичній, хімічній та фізичній школах при Центрі довузівської  освіти. Це допомогло згодом обрати саме університет імені В. Н. Каразіна. Крім того, цей заклад – один з найкращих в Україні.

 

 

Перший крок до Нобелівської премії


Кажуть, що дівчата і техніка – поняття, котрі не поєднуються. Цей стереотип впевнено спростовує переможниця багатьох олімпіад та конкурсів з фізики першокурсниця фізико-технічного факультету Вікторія КОРЮКІНА. Вона приїхала до Харкова з Макіївки, що на Донеччині. Харків причарував морем театрів, кінотеатрів, галерей і всього, що потрібно для інтелектуального і культурного зростання.


Віка захоплюється технікою, програмуванням, комп’ютерною графікою і на додаток ще й вірші пише. Одна з поезій її авторства навіть отримала перше місце у номінації «Авторський вірш» для вікової категорії від 14 до 18 років та потрапила до збірки «Гордість Донбасу».


Вікторія – означає перемога. Вона і справді здобула першість на багатьох конкурсах та олімпіадах. Наприклад, у конкурсі "Перший крок до Нобелівської премії" з фізики, що проводився при польській академії наук. Посіла друге місце на обласному конкурсі-захисті наукових робіт МАН, має диплом першого ступеня Міжнародної ялтинської конференції та з відзнакою закінчила заочну фізико-технічну школу при київській філії Московського фізико-технічного інституту. За словами першокурсниці, фізика допомагає їй гарно, вільно формулювати і висловлювати свої думки.

 

 

Шукаю сенс життя…


У свої сімнадцять Дмитро КРАВЦОВ, першокурсник філософського факультету, переконаний, що мудрість не має віку.

У такому юному віці хлопець вже зробив свій вибір, непередбачуваний та далеко не буденний. Шукаючи свій сенс життя, він вирішив знайти його у православній вірі. Дмитро вже отримав клерикальну освіту, має сан ієродиякона.

У майбутньому планує стати священиком. Але спочатку юнак хоче здобути вищу філософську освіту. Це потрібно йому для того, щоб познайомитися зі світським поглядом на релігію, щоб розглянути життя з філософської точки зору. Освіту в університеті розглядає, як підготовку до майбутнього.


Харківський університет Дмитро вибрав через унікальну історію закладу та його престиж. Новоспечений першокурсник від студентського життя, окрім нових знань та знайомств, очікує чимало складнощів, мріє спілкуватися з розумними, інтелігентними людьми, відшукати відповіді на різноманітні непрості запитання.

Очікую на відкриття


Юлія ЦЕХМІСТРОВА мріє стати великим метеорологом. За словами Віліни Анатоліївни ПЕРЕСАДЬКО, декана геолого-географічного факультету, найперше, що цікавило цю першокурсницю, чи є аспірантура з напряму метеорологія.


Ще у восьмому класі Юлія остаточно вирішила пов’язати своє життя з географією, зокрема з кліматологією. Юлина наукова робота «Роль великого промислового міста в кліматотвірних процесах та змінах клімату на прикладі Харкова» посіла перше місце на всеукраїнському етапі змагань робіт МАН. Ця перемога принесла дівчині додаткові 50 балів під час вступу до університету.


Чотири роки Юля займалася в Обласній станції юних туристів, де викладачі геолого-географічного факультету готували школярів до університетської освіти. Юлі дуже подобалися ці заняття, університетські викладачі, з дивовижним ставленням до науки,  особливо їй запам’ятався проф. О. О. ЖЕМЕРОВ. Ю. ЦЕХМІСТРОВА:


– Університет має високий науковий рівень. Я мрію долучитися до його наукової спільноти, очікую нових відкриттів для себе та студентської активності. Нарешті отримаю доступ до університетської бібліотеки.

Путівка в життя!

Ілля ПАНКОВ, першокурсник психологічного факультету, визначився з майбутньою професією ще у 5-6 класі. Його завжди цікавили тонкощі поведінки людини. Хлопцеві хотілося навчитись розуміти себе й оточуючих. Вже тоді він почав читати книжки з психології.

З усього достудентського життя Іллі також частенько згадуються уроки в музичній школі. Завдяки ним він навчився майстерно грати на гітарі.

Іллю виховували прийомні батьки. Він успішно написав ЗНО і досяг своєї мети – вступив до університету. Цієї весни Ілля отримав з рук міського голови Геннадія Кернеса нагороду "Путівка в життя". Сподіваємось, що ця невелика фінансова допомога сприятиме професійному зростанню молодого психолога.

 

 

 

 

З першокурсниками розмовляли Т. ВАСИЛЕЦЬ, С. ШКУРАЙ.