Понеділок, липня 15, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

І професор був першокурсником

І  професор був першокурсником

 

До самовдосконалення!


Проф. П. В. ЗАРІЦЬКИЙ, Заслужений професор ХНУ, Заслужений діяч науки і техніки України, академік АН ВШУ:


– Тим, хто вступає до  класичного Каразінського університету, можу порадити, перш за все, свідомого, не кон’юнктурного вибору майбутньої спеціальності з урахуванням своїх здібностей та нахилів, досвіду близьких вам людей. Сім разів відміряй – один відріж! Окрім успіхів у навчанні,  бажаю отримати задоволення від освоєння обраної спеціальності та ніколи у ній не розчаруватися. Навчатися й вдосконалюватися прийдеться все життя, а не тільки до отримання диплома про вищу освіту. У добру путь!

 

 

Вітайте труднощі


Проф. Г. М. КОЛОМІЄЦЬ, , завідуюча кафедрою міжнародної економіки:


– Вам належить навчатись та адаптуватись одночасно. Перші труднощі для студентів пов’язані з новими умовами життя, з первинною соціалізацією у вузі. Раджу вам не замикатися на своїх проблемах, а звертатись по допомогу до викладачів, куратора, спілкуватись з однокурсниками. Коли я думаю про першокурсників, одразу пригадується мультфільм про крихітку єнота, який злякався свого віддзеркалення у ставку і погрожував йому палицею. Лише посмішка примирила крихітку єнота з «тим, хто живе у ставку». Тож бажаю і нашим новачкам ставитись до інших так, як би вони хотіли, щоб ставились до них: з повагою, з добрим гумором!»


Поради і побажання збирала А. КАЛІНКА.