П'ятниця, грудня 01, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

«Фігуровський» дух…

«Фігуровці» - 55! Це було влітку – 2012

 

«Фігуровський» дух…

ВІД РЕДАКЦІЇ. Улюблений спортивно-оздоровчий заклад «Фігуровка» відсвяткував у липні свій 55-річний ювілей! Довгий і славний шлях пройшов університетський молодіжний табір. В ньому відпочили та оздоровилися за цей час сотні студентів та викладачів Харківського університету. І сьогодні у нелегкі часи табір збережено, і він радо зустрічає відпочиваючих. «Фігуровський дух» панує тут і понині. Наш кореспондент Аліна КАЛІНІНА побувала на святі. Пропонуємо вам її репортаж. Фотографії – із архівів редакції: «Фігуровка» в 60-ті роки минулого століття. Знімки подаровані газеті ректором Харківського університету, Почесним доктором Манчестерського університету В.Ф.ЛАВРУШИНИМ (1960-1966рр).

«Нам не треба на Париж, і на Пальма де Майорку. І цим літом, як звичайно, ми поїдем в «Фігуровку»!» – звучать під небом і віковими соснами слова студентів. Відпочиваючі вишикувалися на урочистості з приводу ювілею. Дивлячись на їх усміхнені обличчя, я розумію: вони дуже задоволені, що для свого відпочинку у липні обрали яскраві маленькі будиночки університетського спортивно-оздоровчого табору «Фігуровка», розташованого на березі Сіверського Дінця недалеко від Чугуєва.

Влітку 1957 року за ректора Івана Миколайовича Буланкіна своїми власними руками табір спорудили викладачі і студенти Каразінського. Відтоді «Фігуровка»  стала одним із найулюбленіших місць відпочинку для членів університетської родини. За свою 55-річну історію табір переживав і злети, і занепади, але, не дивлячись ні на що, продовжував гостинно приймати відпочиваючих. Уже декілька років поспіль адміністрація університету і  студентський профком на чолі з Сергієм Сергійовичем Махновським намагаються «вдихнути» у табір нове життя: поступово провадять ремонтні роботи в одноповерхових будиночках та двоповерхових котеджах, закуповують новий посуд, збираються облаштувати інтернет-клуб. «Ми зробили прапор «Фігуровки», – розповідає Сергій Сергійович, – сьогодні, його піднімають уперше за 15 років. До дня народження також виготовили спеціальні футболки…»

Середа 4 липня стала для табору особливою. Святковий настрій відчувався навіть у найменших порухах вікових сосен, серед яких розмістилися будиночки «Фігуровки». «Подалі від начальства, поближче до кухні», – я залишаю Сергія Сергійовича і далі спостерігаю за приготуваннями самостійно, прямуючи до тих, хто займається найвідповідальнішими справами для відпочинку студентів – сніданками, обідами й вечерями. Надія Іванівна Руденко, заступник повара, показує святкове меню: «На сніданок – каша молочна з цукатами, біфштекс; на обід – український борщ, помідори фаршировані м’ясом, соте з кабачків, персиковий компот. А на вечерю студентів чекає картопляне пюре, котлета по-київськи, пудинг… Навіть помідори порізані по-святковому, трояндочкою». Надія Іванівна та повар Володимир Олександрович Гончаров – шановані люди.

…А свято продовжується. Сергій Сергійович вручає подяки та подарунки організаторам табору. Окремі оплески – директору  Дмитру Дмитровичу Кравченку. Офіційна частина природно переходить до концерту, який студенти підготували разом з Наталією Федоровою, бакалавром соціологічного факультету, відповідальною за культмасову роботу. За легендою, яку під час концерту між номерами зі співами й танцями оповідали нам студенти, «Фігуровку», від нерозділеного кохання, заснував доцент мехмату. Колись кохана доцента, з філологічного, попросила його збудувати фігуру, таку ж красиву як і вона сама. Але фігура дівчині не сподобалась, а доцент, розчарований у коханні, заснував «Фігуровку» з дивними, але симпатичними будиночками-фігурами. «Концерт мені дуже сподобався! – поділилась своїми враженнями Тетяна Євгеніївна Усова, відповідальна за спортивно-массову роботу. – Дивитись на виставу, яку придумали студенти, значно приємніше, ніж на виступ якоїсь запрошеної групи».

Які ж іменини без торту зі свічками?! …У їдальні, де проходив концерт, раптово вимикається світло. Повар  Володимир Олександрович вивозить на таці величезний торт, на якому палають рівно 55 свічок. Усі скупчуються довкола нього, кожен загадує бажання і на рахунок "три" дмухає на свічки. А потім усі з усміхненими обличчями й тарілочками з тортом у руках виходить на вулицю. Хтось вмощується на лавочці під сосною,  а хтось просто на сходах біля їдальні. Ось їсть солоденьке «доцент мехмату» і його «кохана». Роблю приємну нотатку: хоча поїдання десерту відбувається на вулиці, додолу пластиковий посуд ніхто не кидає, його разом збирають і відносять на смітник.

Костя Прядко й Маша Слащова, ІІІ курс геолого-географічного: «У «Фігуровці» ми вперше. Хотіли приїхати ще минулого року, але не встигли придбати путівки. Табір дуже гарно розпланований. Приємно, що поблизу є річка. Як географи, маємо припущення, що, коли робили будинки, дерева не чіпали. Молодці!»

Як і у будь-якого місця не планеті, у «Фігуровки» є свої визначні місця, наприклад, «Берлога». Щоб нікого не налякати, одразу скажу, що ведмеді у Чугуївських лісах не водяться. А «Берлога» – це назва незвичайно прикрашеного будиночку, у якому мешкають другокурсник мехмату Роман Безкровний та четверокурсник фізенерго Ілля Левков: «Прикрашати цей будинок почали ще в минулий заїзд, вони там тапочок приклеїли, а от табличка з написом «Берлога» – то вже наше продовження традиції. Дівчата нам намалювали, а ми причепили».

…Файер-шоу, фейерверк довкола палаючої літери «Ф» – сюрпризів на день народження «Фігуровка» отримала дуже багато. Хлопці та дівчати побажали їй процвітати та щороку приймати все більше і більше гостей, а також зауважили: щоб спортивно-оздоровчий табір став ще кращим, щоб ще більше людей приїздило до нього, потрібно покращити стан санітарних вузлів, почистити річку від водоростей, облаштувати пляж й розширити лодочну станцію. А от вихователі зауважили, що варто було б придбати для «Фігуровки» великий плазмовий телевізор, замість старого з маленьким екраном: фільми та розважальні шоу, звичайно, ніхто не дивиться, а от поглянути на масштабні спортивні події, як-от Олімпійські ігри чи футбольні матчі на кшталт  Евро-2012, усі збираються  залюбки.

На жаль, років з 10 тому, бажаючих поїхати до спортивно-оздоровчого табору було значно більше. Сьогодні часто студенти віддають перевагу відпочинку в європейських містах чи на узбережжі Середземного моря. Піраміди, ейфелеві вежі, парфенони… Вони і не задумуються, що 12 днів купань у Сіверському Дінці серед водяних лілей можуть бути не менш захоплюючими. Європа Європою, а нас і у спортивно-оздоровчому таборі «Фігуровка» непогано годують!


А. КАЛІНІНА, наш спецкор.