Понеділок, липня 22, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Мить. Жовтень-2012

Мить. Жовтень-2012

 

Договір про співробітництво

між Каразінським університетом та Казанським (Приволзьким) федеральним університетом підписали ректор Каразінського університету академік Віль Савбанович Бакіров та ректор Казанського (Приволзького) федерального університету Ильшат Рафкатович Гафуров. Обидва університети були створені на початку ХІХ століття (1804 року) указом, підписаним імператором Олександром I 17 листопада 1804 р. Тепер, завдяки підписаній угоді два найстаріші університети України та Росії зможуть розвивати професійні відносини в освітній галузі у новому, більш ефективному форматі.

Телевізійні «Діалоги»

про сучасні проблеми хімії відбулися на з Юрієм Валентиновичем Холіним  на «7 каналі» (ЗАТ РТК «Тоніс-Центр»). Доктор хімічних наук, професор, проректор Каразінського університету, крупний вчений-хімік, завідуючий кафедрою хімічного матеріалознавства, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, фахівець у галузі фізичної хімії поверхні та хемометрики провів розмову на тему «Хімія: межі міждисциплінаризму» із автором і ведучою, професором Лідією Стародубцевою.

Тенісний турнір «Фанат»

пам’яті Бориса Колодяжного вже вшістнадцяте пройшов на тенісних  кортах клубу «Унікорт». Традиційно до участі у турнірі були запрошені фанати гри у теніс вікових груп 30+, 45+, 60+. Серед них –  аматори та професійні гравці з різних міст України та інших країн СНД. Два дні тривали заплановані заходи.
Довідково. Борис Григорович Колодяжний почав займатися тенісом на початку 1960-х років. На основі математичних розрахунків розробив власну систему гри, яку передав своїм учням.

 

В Євразійській асоціації

У Московському державному університеті імені М. В. Ломоносова відбувся ХХV з’їзд Євразійської асоціації профспілкових організацій університетів, присвячений річниці ЄАПОУ «Профспілки у глобальному світі: стан та тенденції». У з’їзді взяли участь керівники профспілкових організацій університетів-членів ЄАПОУ, керівництво Євразійської асоціації університетів і Московського університету, керівництво ФНПР, Профспілки працівників народної освіти і науки РФ і Міжнародної конфедерації профспілки працівників освіти і науки, представники провідних ВНЗ, ветерани профспілкового руху. Каразінську профспілку студентів представляла делегація на чолі з головою профкому С. С. Махновським.
Профспілкову організацію студентів, аспірантів і докторантів ХНУ імені В. Н. Каразіна прийнято до ЄАПОУ, і вручено свідоцтво про членство в Євразійській асоціації профспілкових організацій університетів.

 

Унікальний проект

Відкрито Центр міжнародного співробітництва, на церемонії відкриття якого відвідали Генеральний консул Республіки Польща Ян Гранат, консул Посольства Індії Азар Хан, представник «Українсько-Індійського академічного центру» Сачин Каушик. Ведучим церемонії був лектор Німецької служби академічних обмінів (DAAD) Мартін Ройтер. Діяльність новоствореного центру сприятиме розвитку міжнародного співробітництва університету. Наприклад, візит індійських дипломатів пов’язаний з тим, що в Харківському університеті навчається близько 200 студентів з Індії. Цього ж року ми святкуємо двадцяту річницю українсько-індійських дипломатичних відносин. Новизна структури полягає в тому, що вона об'єднає сім національних центрів, які вже працюють в Каразінському. Тут можна отримати інформацію та консультації про міжнародні програми, гранти та проекти. Налагоджено онлайн-зв'язок із Єврокомісією (Брюссель). Подібні центри діють в Гарварді, Оксфорді та Кембриджі. А для України –  це унікальний проект», –  зазначив директор Центру С. Є. Ігнатьєв.

 

Аспірантка фізтеху

кафедри матеріалів реакторобудування та фізичних технологій (науковий керівник –  академік НАН України М. О. Азарєнков) Євгенія БОРГУН стала переможницею Міжнародної конференції-школи з фізики плазми та керованого термоядерного синтезу Алушта—2012. Вона здобула перемогу у конкурсі на кращу стендову доповідь, презентувавши роботу на тему «Вплив зовнішнього магнітного поля на інтенсивність та діаграму направленості УФ випромінювання з сильно струмового імпульсного плазмового діода», за що отримала приз Європейського фізичного товариства.

 

«Відкрий для себе Європу» –

інформаційний семінар у Центрі міжнародного співробітництва університету. Проректор Зариф Фятіхович Назиров розповів присутнім про основні напрямки міжнародної роботи. Студенти отримали інформацію стосовно навчання, стажування та практики в Європі, зокрема у Німеччині (лектор Німецької служби академічних обмінів (DAAD Мартін Ройтер) та Франції  (директор Французького інституту м. Харків Алікс де Гассар та  співробітник Французького інституту Наталія Федоряха).
Подібні семінари для інформування студентів Каразінського університету щодо можливих міжнародних программ проходитимуть і надалі.

 

Нагороди

З нагоди Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні у Києві відбулося нагородження державними нагородами та відомчими відзнаками кращих працівників у сфері туризму та курортів. Ми раді щиро привітати із нагородженням Почесною грамотою Кабінету Міністрів України декана факультету міжнародних економічних відносин та туристичного бізнесу Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна СІДОРОВА Вадима Ігоровича.

 

Перемога

У швейцарському місті Устер випускниця економічного факультету Тетяна Вернигор, яка зараз працює лаборантом кафедри фізичного виховання та спорту, стала бронзовим призером міжнародних легкоатлетичних змагань на напівмарафонській дистанції. Перемогла у змаганнях представниця Швейцарії Сабіна Фішер (результат –  1 година 13 хв. 18 сек.), другою була Ненсі Коеч (Кенія, результат –  1.13,19). Результат Тетяни –  1.13,58.

Мить зупиняла О. ДЕУС.