П'ятниця, травня 24, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Пошта 195-річної ювілярки

Пошта 195-річної ювілярки

 

Ділимося радістю!

Дуже кортить поділитися радістю із читачами улюбленої газети: нам так пощастило із викладачем профільної дисципліни «Організація управління в екологічній діяльності». Нам її викладає сам начальник Державного управління охорони навколишнього середовища в Харківській області Роман Олексійович КВАРТЕНКО. Доцент кафедри моніторингу, природокористування та попередження надзвичайних ситуацій екологічного факультету Каразінського університету, кваліфікований викладач, високий спеціаліст своєї справи, Роман Олексійович ще й чудова щира людина. Він уміє не лише подати цікаво теоретичні знання, а й пов'язати ії із практикою. Ось нещодавно у жовтні він організував виїзну лекцію і ми відвідали Національний природний парк «Слобожанський» у Краснокурському районі. А екскурсію нам провели саме випускниці Харківського університету Алла ШУМИЛОВА та Наталія ДУРАСОВА, які зараз там працюють. Прекрасне і корисне ми об'єднали у цей день, який завершився смачною польовою кашею на природі.

Редакція газети «Харківський університет» вітає такий нетрадиційний підхід викладача і студентів до вивчення своєї майбутньої професії. А студенти ще й переконалися, що фахівці, які виходять із стін Каразінського, затребувані у державі.

Н. ЖАДАН, ретьокурсниця екологічного факультету.

 

Дякуємо за неоціненні дарунки

ВІД РЕДАКЦІЇ. До редакції надійшов лист від ЦДНТА України: 30 жовтня виповнюється 80 років випускниці біологічного факультету Харківського державного університету, кандидату біологічних наук Лідії Петрівні Істоміній. Вона нещодавно поповнила Національний архівний фонд України цінними документами.

Архівний фонд  віднайшов в особі Лідії Петрівни не тільки щирого безкорисного друга, цікавого співрозмовника, високодуховного порадника, але й цінного фондоутворювача. Вона передала до ЦДНТА України найдорожче, що у неї було, –  документи: чоловіка, батьків, свої, –  значно збагативши Національний архівний фонд.

З поміж документального масиву в архіві виділяється дитячий зошит із щоденниковими записами про евакуацію із Харкова, датованими березнем 1943 року. Їх старанно вів свідок лихоліття Олександр Істомін, чоловік Лідії Петрівни. За цим раритетом вже вишикувалися в чергу історики, щоб якомога швидше увести його в науковий обіг.

Окремий фонд сформовано з матеріалів особистого архіву Лідії Петрівни. До нього включено як її особисті документи, так і деякі папери батьків.

Найцікавіші з цих нових надходжень експонуватимуться на виставці, присвяченій 80-річчю Лідії Петрівни Істоміної. Захід пройде у стінах університету за підтримки Асоціації випускників, викладачів і друзів ХНУ імені В. Н. Каразіна.

Архівісти вітають Лідію Петрівну із днем народження і  від майбутніх поколінь користувачів дякуємо за її неоціненний внесок у збереження Національного архівного фонду і закликати кожного, хто володіє цікавими документами, наслідувати її приклад.


А. АЛЄКСЄЄНКО, начальник відділу використання іформації документів ЦДНТА України.