П'ятниця, липня 19, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Пам’ять

Пам’ять

 

Ірина Олександрівна КОВАЛЬОВА

Пішла із життя чудова людина, талановитий викладач, світла особистість, доцент кафедри педагогіки факультету психології Ірина Олександрівна КОВАЛЬОВА.

Понад 20 років вона працювала в нашому університеті. А до цього була робота в школі. Свої знання вона віддавала студентам, кожна її лекція –  то було свято, а конкурси по написанню казок, що вона започаткувала, були феєрверком студентської творчості та креативності.

Ірина Олександрівна була переможцем конкурсу «Вища школа Харківщини –  кращі імена», нагороджувалася премією імені В. Н. Каразіна.

Життя, на жаль, закінчується, але людина живе доти, доки живе пам'ять про неї. Ірина Олександрівна залишила нам, її колегам, своїм студентам частину своєї душі, а це значить, що і зараз вона з нами. Красивим та достойним було університетське життя Ірини Олександрівни. Будемо пам’ятати.

С. ЯНОВСЬКА, заступник декана факультету психології.Олена Абрамівна ПОКАЛНЕТОВА

У місті Воронежі померла Олена Абрамівна ПОКАЛНЕТОВА, співробітниця ЦНБ Харківського університету 1980-1990-х рр., яка залишила по собі добру і міцну пам'ять. Її любили і шанували не тільки співробітники бібліотеки, а й вчені університету. Олена Абрамівна народилася у Воронежі 19 березня 1956 р. У 1978 р. закінчила французьке відділення факультету іноземних мов Воронезького університету. Працювала викладачем. Наприкінці 1980-х рр. вийшла заміж за харків'янина і переїхала до Харкова. У 1989 р. влаштувалася на роботу в ЦНБ ХДУ. Спочатку працювала у відділі абонементів, а далі –  на  посаді завідуючої сектором в довідково-бібліографічний відділ ЦНБ. Олена Абрамівна виконувала складні запити читачів, довідки, була співавтором двох бібліографічних покажчиків –  «Вихованці Харківського університету –  Герої Радянського Союзу» (1990) та «Історія стародавнього світу в Харківському університеті» (1992).

Її знали як доброго, чуйного товариша, який завжди готовий прийти на допомогу. Недарма Олену Абрамівну обрали профоргом відділу. У важкі 1990-і роки, коли довго не виплачувалася зарплата, вона організувала в бібліотеці магазин дешевих речей. Безумовно, Олена Абрамівна за послуги «продавця» не брала собі ні копійки.

Здійснилася і давня мрія О. А. Покалнетової: вона відвідала Францію, а головне –  Париж, про який так багато розповідала студентам. Навіть будучи вже невиліковно хворою, вона не залишала улюблену справу, поки їй вистачало сил. Олена Абрамівна померла 26 червня 2012 року.

С. ГЛИБИЦЬКА, головний бібліограф ЦНБ.