П'ятниця, липня 19, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

За безпеку життя!

Щоб ви знали

 

За безпеку  життя!

Триває місячник безпеки по роботі з газом. Увага! Із 15 жовтня розпочався опалювальний сезон. У зв’язку з цим газова служба університету просить бути особливо обережними! Пам’ятайте основні правила поведінки і дій населення при загрозі виникнення аварій на мережах газопостачання.

Особи, що користуються газовими приладами і обладнанням, зобов’язані виконувати низку правил. Особливо уважними та відповідальними повинні бути особи, які користуються газовими приладами в лабораторіях та інших підрозділах університету (НДІ хімії, біології, астрономії; віварій; хімічний, біологічний, фізичний, радіофізичний, екологічний, геолого-географічний факультети, гуртожитки студмістечка та ін). Зокрема такі працівники повинні:  пройти інструктаж з правил безпечного користування  газом; чітко дотримуватися правил користування газовими приладами, слідкувати за їхньою чистотою;  не закривати вільний доступ до газових приладів та газопроводу; не допускати до газових горілок осіб, які не пройшли відповідний інструктаж; під час роботи необхідно слідкувати за правильним горінням газу.

Аксіомою повинні стати правила, яких треба дотримуватися перед запалюванням газових приладів, газових плит, таганків, лабораторних горілок: 1. Відчинити кватирку, провітрити приміщення. 2. Переконатися в ефективності роботи вентиляційної системи. 3. Перевірити, чи закриті крани на газових приладах та трубопроводі. 4. Відкрити кран на трубопроводі. 5. Запалити сірник і піднести до пальника одночасно відкривши подачу газу.

Забороняється: залишати працюючі газові прилади без догляду; використовувати газ і газові прилади не за призначенням; користуватися газовими плитами для опалення приміщень.

При появі запаху газу в приміщеннях громадських приміщень з масовим скупченням людей: негайно за телефоном “104” сповістити газову аварійну службу; по  передити людей, що знаходяться в приміщеннях,  негайно, без паніки, залишити місця перебування; організувати провітрювання приміщень, відкривши вікна і двері.

При несправності газового обладнання чи при появі в приміщенні запаху газу негайно припинити користування газовими приладами, закрити крани на приладах і до них, відкрити вікна для провітрювання приміщень, викликати спеціалістів газового господарства. Не запалювати вогню, не палити, не включати освітлення і електроприлади, не користуватися електродзвінками.

Пам’ятайте, дотримування елементарних правил та вчасне попередження аварійних ситуацій  гарантує безпеку життя та здоров’я.


В. РЯБЕНЬКИЙ, заступник головного інженера.