Понеділок, липня 15, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Навчальний відділ

Підрозділи університету

 

Навчальний відділ

 

ВІД РЕДАКЦІЇ. Минає третій місяць навчання, і ти, першокурснику, став відчувати справжній присмак університетського життя. Ці стіни і тисячі сходинок стають для тебе рідними, а одинадцять поверхів долаються все легше. А ми починаємо знайомити тебе з нашою університетською родиною. Отже, навчальний відділ...

 

Навчальний відділ –  важлива частина внутрішньої структури університету, яка займається організацією процесу навчання та моніторингом якості освіти. Якщо в тебе виникають питання з навчанням чи з проходженням практики, то тобі потрібно на третій поверх. Там працюють люди, які тобі допоможуть.

В аудиторії 3-41 працює керівник навчального відділу, кандидат фізико-математичних наук, доцент –  Наталя Костянтинівна ФАРАФОНОВА. Строга на вигляд, але приємна в розмові жінка завжди допоможе у разі виникнення якихось складнощів у навчанні. Мені ледве вдалося поспілкуюся з нею, тому й тобі раджу бути наполегливішим, адже у Наталі Костянтинівни багато роботи, і навіть під час нашої розмови двері кімнати постійно відкривалися і до кабінету йшли і йшли у справах люди. Але на кілька питань вона все-таки відповіла.

–  Розкажіть, будь-ласка, про основні функції вашого відділу?

–  Навчальний відділ займається усім, що стосується організації процесу навчання. Також наші працівники збирають та аналізують статистичні дані щодо руху контингенту та успішності студентів, організовують та контролюють проведення ректорських контрольних робіт та відстроченого контролю знань, державних іспитів, опікуються сиротами та інвалідами, контролюють видачу студентських квитків, додатків до дипломів та займаються призначенням стипендії.

–  Це ж величезний об’єм роботи?

–  У відділі працює біля 70 працівників, в тому числі у кожному із 20 деканатів є наші представники. Кожен із них відповідає за свою окрему ланку.

–  Скільки студентів відвідують Вас протягом дня?

–  У напружені дні початку та кінця семестру ми приймаємо близько 150 студентів та працівників університету і питанню кожного намагаємося приділити максимум уваги.

Поспілкувавшись із Наталією Костянтинівною, знайомимося з колективом. Аудиторія 3-42 –  головний кабінет навчального відділу.

У просторому кабінеті працюють сім чарівних жінок.

Заступник керівника навчального відділу Лідія Андріївна ПОНОМАРЕНКО –  найстарший працівник, яка віддала роботі на цій посаді більше 60 років. Не звертаючи уваги на вік, жінка відмінно справляється зі своїми обов’язками, приймає відвідувачів, консультує з приводу питань, які їх хвилюють, відповідає на листи. На її столі величезна кількість паперів, документів, заяв, які необхідно переглянути та кожній дати раду. Також вона відповідає за іменні та президентські стипендії.

Олена Миколаївна КРАСНОВА –  методист вищої категорії. Вона стежить за рухом контингенту студентів стаціонарної форми навчання та рівнем успішності студентів.

Галина Володимирівна БЄЛІКОВА –  керівник виробничої практики університету. Стільцю для прийому біля її столу взагалі не доводиться пустувати, а телефон на її столі просто розривається. Жінка відповідає за організацію та проведення усіх видів практики (від навчальної на перших курсах до виробничої та переддипломної на останніх роках навчання). До обов’язків Галини Володимирівни входять: взаємодія з керівниками практики на кафедрах з питань підготовки програми практики та організації установчих конференцій, а також зв'язок з керівниками баз практик та здійснення подальшого працевлаштування студентів.

Наталя Сергіївна ГРЕЧАНА відповідає за замовлення та отримання додатків до диплому Європейського зразка.

Також у цьому кабінеті допомогу можуть знайти заочники. Цією категорією студентів займається Олена Юріївна ЗАХАРЧЕНКО, методист першої категорії. Вона формує дані по заочному відділенню для головного управління статистики Міністерства освіти України, стежить за рухом контингенту студентів, за їх успішністю, створює таблиці, звіти.

Інспектор навчального відділу Людмила Василівна ПОСЛАВСЬКА працює з документами, відповідає на листи, які надходять до відділу, друкує накази.

За інвалідів відповідає Олена Павлівна ДЬОМІНА. Жінка вирішує питання організації їх навчального процесу.

В аудиторії 3-73 працює Наталія Володимирівна КОВАЛЬ. Вона відповідає за замовлення та отримання документів про освіту.

На четвертому поверсі в аудиторії 4-51 можна знайти Юрія Митрофановича ШАПОВАЛОВА, що опікується замовленням та видачею студентських білетів. Також у цьому кабінеті працюють диспетчери Маріна Оганесівна Оганесян та Анна Олександрівна Козлова, які стежать за виконанням розкладу занять і використанням аудиторій фонду університету.

Отже, першокурснику, ти дізнався імена тих, хто організовує твій навчальний процес, робить його комфортнішим і у разі якихось проблем допоможе з їх вирішенням.

Л. ГРУБНІК, наш кор.