П'ятниця, грудня 01, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

До 90 - річчя проф. А. І. Епштейна

Слід на Землі

До 90-річчя проф. А. І. Епштейна

206 друкованих сторінок про те, як варто жити, щоб бути Людиною… Розповіді про життя історика, краєзнавця, студбатівця, професора кафедри історіографії, джерелознавства та археології Аркадія Ісаковича ЕПШТЕЙНА. Усе це містить книга «След на Земле», презентована до 90-річчя професора.

Після вступного слова декана історичного факультету, проф. С. І. ПОСОХОВА, директор центру краєзнавства проф. С. М. КУДЕЛКО показує презентацію з фотографіями... Ось він студент, іменний стипендіат, а ось він із фронтовим товаришем, а тут  його ордени…

Проф. С. І. Посохов: «Справді довгоочікувана книга. Почали говорити про неї ще декілька років тому. Як тільки не стало Аркадія Ісаковича, виникла ідея, щоб наші думки, спогади, якісь спільні з ним епізоди не зникли, для цього треба зробити книгу. Багато людей побажали залишити свої спогади. Він показував приклад ставлення до життя…»

…Заплановані на презентації  виступи закінчилися, але ще багато людей бажають сказати хоч декілька слів про того, кого з нами вже немає фізично. А духовно він тут –  поруч.

Колись тих, хто його знав, не стане, але книга залишиться. Залишиться, щоб ми читали цю душу і від того наша власна душа розквітала!

А. КАЛІНІНА.