П'ятниця, грудня 01, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Досяг усього самостійно

Випускник – 2013

Досяг усього самостійно


ВІД РЕДАКЦІЇ. Продовжуємо серію матеріалів, розпочату в № 15 (2012), про випускників школи, заснованої 1806 року В. Н. Каразіним у його рідному селі Кручик. Роман ЗМІЇВСЬКИЙ, п’ятикурсник фізичного факультету, випускник Кручанської школи-2008, зустрічає Новий 2013 рік магістрантом Харківського університету…

Щоденно у школі Рома бачив перед собою картину із зображенням пам’ятника В. Н. Каразіну… Дивився і мріяв отримувати вищу освіту в УНІВЕРСИТЕТІ, біля якого стоїть цей монумент. Боявся, що не вступить, і тому ще сумлінніше вчився, підтягував те, чого не зрозумів на шкільних уроках, займався з найкращими в світі репетиторами – книжками. Як результат – добре написав ЗНО і став студентом-каразінцем.

– Я звик досягати усього самостійно, без будь-якої допомоги. Після закінчення школи подавав документи лише в Харківський університет і лише на фізичний факультет, бо був стовідсотково певен у своєму виборі. Я ні про що не жалкую. Якби час повернувся назад, моє рішення залишилося б незмінним. Спочатку університет здивував мене своїм розміром, потім абсолютно неповторним, позитивним ставленням викладачів до студентів. Ось, наприклад, В. С. Криловський і В. І. Білецький: чітко і зрозуміло подають матеріал… В університеті я знайшов добрих друзів, яких до цього у мене ніколи не було. З університетом у мене пов’язані лише гарні спогади! Жаль розлучатися… Попереду – самостійне життя. Після закінчення магістратури спробую знайти достойну роботу за спеціальністю. Моя спеціальність – фізика і тільки фізика. Якщо говорити простими словами, то все, чим ми користуємось сьогодні – телефон, комп’ютер, Інтернет – створили фізики! І я мрію у майбутньому створити щось таке, щоб залишити слід на землі після себе!

– Загадаєш бажання під новорічною ялинкою?

– У мене ще багато бажань! Хочу, щоб мої рідні та друзі були здоровими, а мій університет процвітав. Щоб його, ніби новорічну ялинку, кожного року прикрашали нові наукові досягнення, перемоги у різноманітних конкурсах, хороші, активні у житті і навчанні студенти! З Новим Роком, Каразінський!

А. ДУБОЧОК.