Четвер, червня 13, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

БІОЛОГІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

БІОЛОГІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ


Вся діяльність факультету – навчальна та наукова – спрямована на сучасну професійно-практичну підготовку фахівців-біологів, що забезпечує їх конкурентоспроможність і максимальні можливості працевлаштування.

У зв’язку з цим факультет розширює перелік нових спеціалізацій із перспективних напрямків біологічної науки. З 2011 року на базі кафедри ботаніки та екології рослин розпочато підготовку магістрів (спеціалістів) біології за новою спеціалізацією – біоекологія і ботаніка. Планується відкриття нових спеціалізацій: іхтіологія, аквакультура, фітодизайн, психофізіологія, генна інженерія та ін. Ведеться активна робота з ліцензування нової спеціальності «Лабораторна діагностика біологічних систем». Відкриті лабораторії морфогенезу рослин in vitro та клітинних технологій тварин.

Робота студенток 5 курсу Ольги МИХАЙЛОВОЇ та Анастасії КЕЧЕДЖІ на Всеукраїнському конкурсі-захисті студентських наукових робіт (Мелітополь, березень 2012 р.) була відзначена ІІI премією. У ІІ турі Всеукраїнської студентської олімпіади з біології (Луцьк, травень 2011 р.) ІІІ місце посіла Валерія САПОЖНИКОВА, студентка I курсу.

Студентське наукове товариство разом з аспірантами щорічно організують і проводять Міжнародну конференцію молодих науковців «Біологія: від молекули до біосфери», представництво учасників якої з кожним роком розширюється. У цьому році проводиться VII конференція, в якій бере участь понад 270 учасників із кількох країн.

Біологічний факультет проводить велику природоохоронну роботу. Так, завдяки зусиллям викладачів та науковців, було створено Національний природний парк «Дворічанський». Активно діє студентський загін охорони природи.


Проф. Л. ВОРОБЙОВА, декан біологічного факультету.