Понеділок, червня 24, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

МЕХАНІКО-МАТЕМАТИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

МЕХАНІКО-МАТЕМАТИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ


У 2012 році факультет взяв активну участь в організації і проведенні міжнародної конференція „Спектральна теорія та диференціальні рівняння”, присвяченої 90-річчю від дня народження всесвітньо відомого харківського математика, академіка В.О.Марченка. На Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт здобув друге місце за напрямком "математика" п»ятикурсник, а нині - старший викладач кафедри геометрії університету, Костянтин Драч. На Всесвітній студентській олімпіаді з математики Олексій Кислинський виборов золоту медаль, а Сергій Лисичкін – бронзову. Команда студентів 4-го курсу (Дмитро та Євгеній Соболєви, Арсеній Челноков) посіла третє місце у Всеукраїнській студентській олімпіаді з програмування – півфіналу першості світу ACM–ICPC. За значні навчальні та наукові досягнення вісім студентів та аспірантів факультету отримали стипендії фондів імені І.Є.Тарапова , Н.І.Ахієзера та Харківського міського благодійного фонду Юрія Сапронова. Цього року механіко-математичний факультет завоював гран-прі конкурсу творчості студентів-першокурсників «Alma mater».

Розширюється співробітництво механіко-математичного факультету з закордонними університетами. У 2012 році два студенти-магістри відділення інформатики успішно пройшли навчальну практику, виконали та захистили дипломні роботи в університеті міста Ніцца (Франція). Постійно виїжджають на навчальну практику та на наукове стажування в університети міста Бремен (Німеччина) та міста Ліон (Франція) студенти відділення механіки. Підписані угоди про наукове співробітництво та про спільне керівництво аспірантами з університетом міста Щецин (Польща) та з університетом Париж-12 (Франція).

Студенти факультету беруть активну участь у роботі студентського сектору університетського центру комп’ютерних технологій. Це дає можливість працювати над реальними проектами, що замовляє університет, поліпшувати своє матеріальне становище та допомагає з майбутнім працевлаштуванням.


Проф. Г. ЖОЛТКЕВИЧ, декан механіко-математичного факультету.