Четвер, червня 13, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

ФІЛОЛОГІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

ФІЛОЛОГІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ


Філологічний факультет – один із найстаріших в університеті. Він існує з 1804 року - з часу заснування університету. Протягом 205-літньої історії факультету на ньому працювали видатні вчені, які зробили значний внесок у розвиток вітчизняної філології: І. Срезневський, О. Потебня, Д. Овсянико-Куликовський, М. Сумцов, О. Білецький, Л. Булаxовський, Ю. Шевельов та багато ін.

Сьогодні факультет готує фахівців за п'ятьма спеціальностями: «Українська мова та література», «Мова та література (російська)», «Прикладна лінгвістика», «Мова та література (латинська, давньогрецька)», «Журналістика». Випускники спеціальності «Мова та література (латинська, давньогрецька)» також проходять спеціалізацію за фахом «англійська мова та література», а випускники спеціальності «Мова та література (російська)» – спеціалізацію за фахом «літературний редактор». Випускники спеціальності «Українська мова та література» мають можливість отримати спеціалізацію «українська мова як іноземна» або «польська мова».

Залежно від отриманої кваліфікації випускники факультету можуть працювати викладачами вищих або середніх спеціальних навчальних закладів, учителями шкіл, гімназій, ліцеїв, перекладачами, літературними редакторами, коректорами у видавництвах, кореспондентами на радіо, телебаченні, друкованих та електронних засобах масової інформації. Випускники відділення прикладної лінгвістики можуть працювати перекладачами, програмістами, викладачами інформатики та англійської мови.

Той, хто виявив здібності до наукової праці, має можливість продовжити своє навчання в аспірантурі і здобути науковий ступінь. На факультеті активно працює студентське наукове товариство, регулярно відбуваються студентські наукові конференції, у тому числі Всеукраїнські. Факультет має два комп'ютерні класи, обладнані сучасною технікою, навчальну телестудію, мультимедійні комплекси.


Проф. Ю. БЕЗХУТРИЙ, декан філологічного факультету.