Четвер, червня 20, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

ІСТОРИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

ІСТОРИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ


2011 – 2012 навчальний рік був для історичного факультету надзвичайно продуктивним. Факультет і кафедри мають високий рейтинг в університеті. Історичний активно включився до процесу інформатизації, наш сайт було визнано одним із найкращих, усі кафедри долучилися до розробки курсів у системі електронного навчання. Було видано чимало наукової та навчальної літератури, захищено декілька дисертацій, в тому числі докторська, факультет провів декілька міжнародних конференцій, зокрема ХІІ Кирило-Мефодіївські читання до 200-річчя від дня народження академіка І. І. Срезневського, міжнародну наукову конференцію «Спадщина Вітчизняної війни 1812 року в культурно-історичному вимірі», ХІІ Астахівські читання, конференцію-презентацію «Проблеми історії та археології України», взяв участь в організації Днів Македонії в Україні. Факультет відвідали чимало відомих учених: академік П. П. Толочко, головний науковий співробітник Інституту історії України НАНУ В. М. Ричка, професор Києво-Могилянської академії Н. М. Яковенко. Наші музеї презентували декілька цікавих виставок. Археологічні розкопки в Харківській, Полтавській областях та Криму здійснили шість археологічних експедицій. Студенти під час практики відвідали Київ, Кам’янець-Подільський, Чернівці.

Плідно працювали Студентське наукове товариство та Рада молодих учених. Опубліковано два збірника студентських наукових робіт. Студенти факультету брали участь і перемагали у різноманітних конкурсах. Четвертокурсниця О. Красько здобула перше місце на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з історії, студентка V курсу О. Вовк посіла перше місце на цьому ж конкурсі в галузі мистецтвознавства; студентка V курсу С. Труш та студент ІІ курсу К. Каштанов вибороли призові місця на Всеукраїнській студентській олімпіаді з історії України; студентка ІV курсу К. Єремєєва стала переможницею конкурсу молодих вчених, що проводився у рамках ХІІІ Міжнародної конференції Асоціації «Історія та комп’ютер» у Московському державному університеті імені М. В. Ломоносова. Студентка Д.Шалигіна виборола право навчатися в магістратурі Берлінського університету, а випускник цього року Є. Матяш – навчатися в аспірантурі в Нанкінському університеті (КНР).

На факультеті функціонують клуби за інтересами, видається студентська газета. Наші студенти стали переможцями декількох творчих конкурсів, зокрема, вибороли перше місце на конкурсі «Альма матер».

Проф. С. ПОСОХОВ, декан історичного факультету.