Субота, травня 18, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Увага! Газета "Харківський університет" змінила адресу своєї електронної скриньки! Будь ласка, надсилайте листи на нову адресу - unigazeta@univer.kharkov.ua

Сьогодні в номері

Плюси і мінуси зимових жнив

Мій плюс – п'ятірки!

Анастасія КАМЕНСЬКА,  першокурсниця філологічного:

Анастасія КАМЕНСЬКА, першокурсниця філологічного: «Я цієї зими складала свою першу в житті сесію. Підозрювала, що буде складно, але не настільки. Я одразу поставила перед собою, як тоді здавалося, нереальне завдання: успішно скласти всі чотири іспити: вступ до мовознавства, усна народна творчість, історія України та сучасна російська мова. Найважчим виявився іспит з історії України, не дивлячись на те, що цей предмет ми вивчали в школі. Виникали проблеми із предметом «усна народна творчість». Але безсонні ночі, безперервна підготовка та підтримка близьких мені допомогли. Всі   іспити – на відмінно. Мені дуже цікаво навчатися, і я із задоволенням опановую нові вершини».


Сесія на медичному

В. М. САВЧЕНКО, декан медичного факультету:
Сесія на факультеті закінчилася 18 січня. Студенти впоралися з нею успішно. Можемо похвалитися майже 100% присутністю, близько 1832 студентів складали іспити. Для однієї першокурсниці, яка захворіла, сесію продовжено. Як завжди, сесія для першого курсу проходить тяжко. Дається взнаки слабка загальноосвітня підготовка з хімії, фізики… Традиційно важко з іноземцями. Однак, умови на сесії для всіх однакові. Наш факультет працює чітко за Болонською системою. За результатами предметних випробувань ніхто з медичного не відрахований. А сесія вкотре визначає найкращих студентів-медиків: старосту 5 курсу Валерію СТРИХАРЬ, студентського декана, Президентського стипендіата Ірину КАБАЧНУ, голову СНТ Євгена НАЗАРЕНКО, його попередницю Сюзанну БЕЛАЛ.

«Плюс — новий предмет»

Ольга Володимирівна БЕЗРОДНОВА, кандидат біологічних наук, викладач курсу «Адаптогенез в біологічних системах» для п’ятикурсників біологічного:
"Ця зимова сесія відзначена новою дисципліною. У 2012 р. МОНМС України ввело новий предмет – «Адаптогенез в біологічних системах». Дана дисципліна має теоретико-прикладний характер, її метою є формування у студентів комплексного уявлення про адаптогенез в біологічних системах. Саме вона дає зрозуміти, чи зможуть студенти використовувати на практиці усі знанні, які отримали за п’ять років навчання. Майже п’ята частина студентів отримала максимальну кількість балів (90-100), приблизно половина студентів мають знання, що відповідають критерію «добре»; четверта частина отримала «задовільно». Аналіз роботи студентів показав, що для більшості характерне «шаблонне» мислення, у них не сформований (або недостатньо сформований) пізнавальний інтерес, вони не уявляють прикладне значення теоретичного матеріалу. Тільки незначна їх частина здатна мислити нестандартно, застосовувати творчий підхід до вирішення навчальних завдань".

 

 

Знання оцінено

Альона ВАТОЛІНСЬКА, четвертокурсниця юридичного факультету:

— Зимова сесія, на мій погляд, завжди легша за літню. Ми складали іспити з 5 предметів: криміналістики, кримінального процесу, муніципального права, судової медицини та психіатрії, господарського процесу. Викладачі об’єктивно оцінили знання студентів, десь допомогли, десь ішли назустріч.

Загалом, зі своїми оцінками згодні всі. Хто протягом семестру працював краще, хто гірше – кожен отримав оцінку відповідно до рівня знань.

Особисто я своїми результатами задоволена! Забезпечила себе стипендією ще на один семестр!

 

 

 

Впоралися!


Проф. Г. М. КОЛОМІЄЦЬ, завідувач кафедри міжнародної економіки:

– Дисципліни, які я викладаю, а це маркетинг і ризикологія, непрості. Ті, хто займався, готувався до занять, ці іспити склали. Сюрпризів не було.
Маркетинг, що читається на ІІІ курсі, сприймається студентами легше, адже там менше розрахунків. А от ризикологія, іспит з якої студенти складають на ІV курсі, – дисципліна, що об’єднує усі попередні знання з економіки. Потрібно знати теорію ймовірності, теорію ігор... Через це загальні результати іспиту з маркетингу вищі, ніж з ризикології. 50 відсотків оцінок – це «5» і «4». Понад 90 відсотків студентів склали іспит з моїх дисциплін. А якщо у якихось групах і були двійки, то лише у тих випадках, коли протягом семестру не було набрано жодного балу.

Багато студентів отримали за іспити високі оцінки. Ось, наприклад, Д. Дурнєва, А. Полянська, А. Карчова, М. Передрій, Н. Ковальова, Ю. Приданнікова, О. Єськов, О. Вєтров, Б. Сиренко, В. Айвазовський, Я. Гончарова, О. Топоркова. І це ще далеко не всі!

 

 

 

Найважча з усіх

В. ЛІСОВСЬКИЙ, третьокурсник фізико-технічного факультету:

– Ця п’ята сесія для мене виявилася найважчою з усіх: п’ять іспитів і один із заліків – диференційований. Минулі роки було лише по чотири іспити. До того ж, деякі дисципліни вимагали дуже серйозної підготовки, наприклад, електродинаміка. Тож, я вчив, багаторазово прочитуючи конспект лекцій або виписуючи відповіді на запитання. Як результат – усі іспити склав на відмінно.

 

Найкращі — четвертокурсники

Доц. Н. В. МАКСИМЕНКО, заступник декана з навчальної роботи на екологічному:

— Зимова сесія пройшла успішно, без усіляких зривів. Кожен студент отримав свою оцінку, яка залежала від кількості набутих знань і частоти відвідування занять.

Гірше за всіх іспити склали першокурсники. Причина в тому, що вони не встигли або ж не змогли адаптуватись в університеті, не до кінця зрозуміли принцип системи оцінювання, коли важливо написати на гарну оцінку не лише іспит, але й завдання проміжного контролю. Кожен вчиться на своїх помилках. Першокурсники зможуть надолужити згаяне вже у цьому півріччі.

Результати іспитів у старших курсів значно вищі. Загалом, 70 відсотків студентів факультету за результатами зимової сесії отримуватимуть стипендію. Найуспішнішими ми вважаємо четвертокурсників, групи ДЕ-41, ДЕ-42. Н. Гладун, О. Мандрика, А. Свистунова вже декілька років поспіль демонструють високі результати!

V курс дуже сильний традиційно через свою досвідченість, а предмети, які вони вивчають, – лише спеціалізовані. З минулого року наші магістри та спеціалісти діляться на три спеціалізації (екологічний менеджмент та аудит, заповідна справа, екологічна безпека). Завдяки гранту від програми «Темпус», наші студенти навчались у іноземних спеціалістів і побачили вихід екологічної науки на світовий рівень.

Як і в минулому році, іспити складали у тестовому вигляді. Система шифрування екзаменаційних робіт, яку ми ввели під час попередньої зимової сесії, повністю себе виправдала.

 

 

«Хто працював, той склав»

Доц. Л. В. ВАСИЛЬЄВА, заступник декана з методичної роботи факультету комп’ютерних наук:

«Сесія пройшла під девізом «Хто працював, той склав». Якщо студенти відвідували пари, якщо у них було хоча б мінімальне старання та бажання вчитися, то педагоги змогли дати їм необхідні знання.

Оцінка залежала від особистих здатностей, але склали і закрили сесію всі, хто доклав до цього зусиль.

Основною проблемою студентів, які не виконали навчальний план було незадовільне відвідування занять. Ті, хто не зміг набрати 60 балів за семестр,
на жаль, є і на першому курсі, і на старших. Якщо порівнювати із зимовою сесію минулого року, то зараз результати кращі. Ми набрали цього року сильніших першокурсників: на 100 бюджетних місць подавали 1700 заяв.

Усвідомлення необхідності та мотивація до навчання вплинули на результати сесії на старших курсах. Студенти вже побували на практиці, знають, де працюватимуть. Це мотивує. Вони зрозуміли, що саме треба знати, щоб отримати гідну кваліфікацію та заробляти гроші.

Автомати ставимо лише за рішенням кафедри. Особливо за іспити. Написання залікової роботи не обов’язкове».

 

 

Як перше кохання

Олена ТКАЧЕНКО, першокурсниця фізичного факультету:

– Усе буває вперше. Ось нарешті й моя перша сесія. Чесно – боялася. Так серйозно почала готуватися. А пройшло все дуже швидко й легко, навіть не встигла похвилюватися нормально та насолодитися. Можу сказати, що у виборі спеціальності я не помилилася. Екзамени складала з таких предметів: історія України, механіка, математичний аналіз, аналітична геометрія. На жаль, на підвищену стипендію я не вийшла, підвела «Історія України». Це не дивно. Я фізик. Завжди не дружила з гуманітарними дисциплінами. Предмети за спеціальністю склала на відмінно. Тепер з упевненістю можу сказати, що я правильно обрала професію.

 

 

 

Першокурсникам найважче

Доц. І. І. МОРОЗОВА, кафедра англійської філології, завідувач циклової комісії першого курсу:

Я читаю англійську граматику на першому курсі в чотирьох групах. Перша сесія першого курсу завжди складна. На факультеті іноземних мов англійська чи не щодня. Студенти працювали, заробляли бали. Не було багато п’ятірок, та і двійок теж. Ті, хто вчились, склали добре.


Результатами зимових жнив цікавилися

О.БОБРИК, О.ГРУБНІК, Т.ВАСИЛЕЦЬ,  А. КАЛІНІНА. С.ШКУРАЙ.