Субота, липня 20, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Мить. Лютий — 2013

Мить. Лютий — 2013

Університети-близнюки


Харківський і Казанський Імператорські університети були засновані одним Указом Імператора Олександра І у листопаді 1804 р. І ось у січні 2013 р. із робочим візитом у Казанському (Приволзькому) федеральному університеті побувала делегація Каразінського університету. Мета зустрічі — обговорення питань розвитку всебічного співробітництва двох вищих навчальних закладів, що є одними із найстаріших у Східній Європі. Діалог з приводу розробки стратегій налагодження співпраці відбувався між керівництвом Каразінського університету — ректором академіком В. С. Бакіровим, проректорами М. О. Азарєнковим і З. Ф. Назировим та Казанського університету — ректором І. Р. Гафуровим і представниками ректорату. Ще у вересні 2012 р. у рамках святкування Днів науки і освіти Російської Федерації в Україні, на якому Казанський федеральний університет представляв проректор з інноваційної діяльності Н. Ф. Кашапов, була підписана угода про стратегічне партнерство між Казанським федеральним і Харківським національним університетами. Цієї зустрічі партнери здійснили діловий підхід до реалізації цього документу. «На першому етапі співпраці головне — це налагодити контакти між науковцями, тільки тоді співпраця розвиватиметься у потрібному напрямку», — зазначив І. Р. Гафуров. Ректор В. С Бакіров, презентуючи Харківський національний університет, висловив зацікавленість у взаємодії двох університетів у сферах фізики плазми, інновацій і високих технологій, не виключаючи також можливість двосторонньої співпраці у проектах соціально-гуманітарного спрямування. Делегація Каразінського університету відвідала Музей історії Казанського університету.

Мить зупиняв О. ДЕУС.

 

Скільки абітурієнтів зібрав Каразінський?


День відкритих дверей у Харківському університеті показав, що цьогоріч популярність нашої альма матер серед абітурієнтів не менша, ніж минулого року. На семи факультетах кількість відвідувачів перевищила план набору за державним замовленням 2012 року.

Проф. В. І. ЧЕБОТАРЬОВ, директор Центру довузівської освіти:

— Актова зала була переповнена. Понад 1200 чоловік — майбутніх студентів та їх батьків зібрав лютневий день відкритих дверей. 180 абітурієнтів завітали на економічний факультет, 160 — на факультет іноземних мов, близько 100 — на медичний. Що ж до інших факультетів, то кожний з них прийняв від 20 до 100 чоловік. Гадаю, усі, хто завітав до нас на День відкритих дверей, прийшли не просто так, а з надією стати студентами УНІВЕРСИТЕТУ!


А. КАЛІНІНА.

125 років А. С. Макаренку,


великому педагогу України, виповнюється у березні. 13 березня на факультеті психології відбудуться урочистості, присвячені знаменній даті. Антон Семенович — це видатна фігура у вітчизняній педагогіці. Його новаторська педагогічна діяльність у трудових колоніях для неповнолітніх правопорушників та безпритульних дутей і до сьогодні викликає захоплення і повагу до його безприкладного зразка педагогіки. А його твір «Педагогічна поема» перекладений на десятки мов світу. Особливо сучасно звучать постулати Антона Семеновича сьогодні у наш непересічний час.

Кафедра педагогіки організує і проводить ювілейну науково-теоретичну конференцію, виставку творів А. С. Макаренка. На урочистості запрошуються всі шанувальники ідей великого педагога.

Проф. Я. ПОДОЛЯК, викладач.

 

Другий тур


VI Університетського конкурсу студентських наукових робіт пройшов у формі конференції, на якій автори захищали свої роботи. За результатами двох турів були визначені переможці: «Філологія» —1 місце — Яна КУЛІНІЧ (науковий керівник — доктор філологічних наук, проф. Є. В. Бондаренко), Анастасія РИБАК (доц. О. О. Чорновол-Ткаченко). 2 місце — Ольга КРИВЕНКОВА (науковий керівник — проф. В. О. Самохіна), Ольга ЛЕГУЦЬКА (проф. В. О. Самохіна). 3 місце — Марія СТОРЧАК (проф. В. О. Самохіна), Світлана ТАРАСОВА (проф. В. О. Самохіна). «Переклад» — 1 місце — Валерія УШКО (проф. Л. М. Черноватий), 2 місце — Юлія ВОВК ( доц. О. А. Кальниченко). Молодці!


О. ДЕУС.

У День усіх закоханих


День усіх закоханих пройшов в університеті феєрично. Студентська навчальна рада і Профком студентів, аспірантів та докторантів попрацювали на славу. Зробимо коротенький огляд усіх подій того дня.

…У холі головного корпусу був проведений фотоконкурс «Кохання у великому місті», на якому було представлено понад 70 фотокарток закоханих. У ході відкритого голосування було визначено переможців. Здобула перемогу фотокартка студентів факультету комп'ютерних наук Олександри Рогачової (групи КС-31) та Павла Разумовського (групи КС-21).

…Студенти зустрічаються. Студенти закохуються. Одружуються! Тільки не по-справжньому. Вже традицією стало одружувати бажаючих у День усіх закоханих. Цього року приблизно 40 пар стали чоловіком і дружиною на 24 години. Весілля відбувалися в українському стилі. Гучно лунала музика, всюди майоріли вишиті сорочки та стрічки, хизувалися шароварами «козаки».

…Для тих, хто ще не зустрів своє кохання, були організовані експрес-побачення.


…Закінчився цей неймовірний день виставою «Город знакомств», яку представив Харківський молодіжний театр «Может быть». Зал був переповнений парами і самотніми студентками, які мріють про кохання. Актори Антон Жиляков, Марина Козюліна та Ірина Мишина зіграли чудово. Вистава змушує задуматися над багатьма речами, а особливо над тим, що таке справжнє щастя?


Л. ГРУБНІК.

«Золотий» випуск


Минає 50 років від дня випуску радіофізиків набору 1958 року. Колишнім випускникам вже сьогодні за 70! І не можна зараз не відзначити, що це був «найурожайніший» випуск радіофізичного факультету. Із 110 випускників десятки досягли найвищих ступенів та звань: докторами наук стали В. О. Буц і В. М. Волков, М. Г. Кокодій і В. Ф. Кравченко, О. Т. Сергєєв і О. В. Мошинський, Е. Д. Прохоров, кандидатами фізико-математичних наук — В. П. Мовчан, В. А. Шендрик, Є. Л. Піротті, Г. П. Щербінін, Ю. Т. Рєпа, В. В. Щербак, В. П. Попович і багато інших.

За плечима роки, прожиті не лише для себе, а й для свого народу. У багатьох моїх однокурсників на рахунку творчого здобутку підручники, монографії, винаходи. У кожного прекрасні сім’ї, діти, онуки… Але ми пам’ятаємо, що загартування отримали у цих рідних стінах альма матер. Прекрасні студентські роки з нами на все життя. Ми і сьогодні низько вклоняяємося пам’яті наших прекрасних педагогів — Я. П. Бланка, В. А. Набоки, О. С. Лейбіна, Л. Е. Паргаманика та ін. За плечима — піввіку випуску молодих спеціалістів. Ми відзначимо цю дату разом у стінах університету.


Доц. В. ПАСЕЧНИК, випускник РФФ 1963 р.