Четвер, грудня 07, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

А який у Вас деканат?

А який у Вас деканат?

 

Мозковий центр екологічного факультету

 


Роботу факультетів нашого університету організовують деканати, які виконують функції координації та адміністративного забезпечення навчального процесу. У деканаті складається розклад занять. Деканат контролює роботу викладачів і студентів, здійснює загальне керівництво науковою роботою студентів.

…Біля його дверей завжди можна побачити багато студентів. Адже це місце, де вони можуть отримати будь-яку інформацію. Але не завжди буває так, що працівники деканату охоче допомагають студентам. Просто заходиш в кабінет і бачиш невдоволене обличчя методиста, мовляв, навіщо турбуємо незначними питаннями. Протилежним прикладом є деканат екологічного факультету, де завжди готові допомогти студентові, неважливо, що це обідня перерва або це не входить в чиїсь обов’язки. Для працівників цього деканату не існує невирішених проблем. Очолює деканат екологічного факультету дуже симпатична, віддана своїй справі декан Анна Валеріївна Тітенко.

Детальніше про діяльність деканат розповідає нам «права рука» декана, заступник декана з навчальної роботи Надія Василівна Максименко:

— Крім декана Анни Валеріївни та мене роботу деканату організовують заступник декана з виховної роботи Іветта Анатоліївна Кривицька, заступник декана з наукової роботи Едуард Олексійович Кочанов. Є на факультеті також заступник декана зі студентської наукової роботи Алла Наумівна Некос та заступник декана з міжнародних зв’язків Катерина Богданівна Уткіна.

Не знаю, щоб ми робили без наших методистів денної та заочної форм навчання. Ірина Павлівна Юшманова, яка відповідає за денне відділення, працює з першого дня заснування факультету, знає специфіку роботи кожного викладача — знає, кому поставити перші пари, кому останні, хто краще працює зранку, а кому й кращий післяобідній час. А про студентів знає все. Скажемо так, у курсі, хто чим дихає. А Раїса Олексіївна Савицька — «мама» всіх заочників. Така скрупульозна, відповідальна, звертаються до неї з будь-яких питань кожної хвилини. Вікторія Макогон контролює ввесь документообіг нашого факультету. Є у нас ще один незамінний працівник. Це наш Дмитро Олександрович Мельник, який окрім викладацької роботи (він старший викладач екологічного факультету) опікується комп’ютерним забезпеченням деканату, може зробити неможливе в плані комп’ютерів, а також допомагає у всіх господарських проблемах: у якихось аудиторіях немає світла — він уже вирішує проблему. Одним словом — хазяїн! У цілому, всі виконують роботу без нагадувань, без підказок. Студенти все ще залишаються дітьми, тому потребують нашої допомоги. Методисти ставляться до них з розумінням, але й не без суворості.

Одразу видно, що студенти поважають працівників деканату, адже на столах видніються листівки з привітанням від студентів. Нам стало цікаво, з яких питань найчастіше звертаються в деканат. Першокурсники часто ще не можуть знайти аудиторії, тому одразу біжать в деканат, а також з питаннями, де знайти викладачів. Старші вже перед сесією запитують стосовно відпрацювань, а після сесії взагалі така атака — запитують стосовно стипендії. Адже на екологічному факультеті діє шифрована форма здачі екзаменів, роботи студентів розшифровуються в деканаті, де і можна дізнатися про результати сесії.

А ось заочники взагалі звертаються до методистів з будь-яких питань: від того, як зорієнтуватись у незнайомому місті, до розтлумачення вузівського розкладу, виклику на сесію, де знайти викладачів та ін.

До обов’язків деканату також входить підготовка і оформлення всіляких документів: службових, доповідних, наказів. Дуже важлива частина роботи — це накази: про зарахування, переведення, відрахування студентів, про відрядження на стажування, на практику. Тим паче, що практика на екологічному — це окрема сторінка життя студентства. Після першого курсу вони проходять загально-екологічну практику в таборі «Фігуровка», вивчають геологічну будову, ґрунти, метеорологічні, гідрологічні компоненти природи тощо. Після другого курсу — ландшафтно-екологічна практика. Досліджують природу Харківської області, а потім виїзд до Карпат. Ось там найбільші можливості для екологів-початківців! Тому наприкінці кожного року кипить робота по підготовці до практики також за участі деканату.

Деканат екологів завжди дає другий, навіть третій шанс на навчання «проблемним» студентам. Працівники проводять з ними бесіди, навіть телефонують батькам, після такого — виправляються миттєво. Хто ж хоче, щоб рідні знали про їхні «гріхи»?!

Деканати — це важливий підрозділ нашого університету. Надія Василівна: «Якщо розглядати екологічний факультет як людський організм, то хочу сказати, що деканат — це мозковий центр факультету».


О. БОБРИК.