Понеділок, червня 24, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Мить. Березень - 2013

Мить! Березень 2013

Клуб «Соціоreality» обговорює гендерні проблеми


Доволі часто ведуться дискусії щодо гендерних особливостей суспільства. Це питання завжди буде знаходитися серед двох спільностей — чоловіки та жінки. Чи справедливе таке ствердження, що жінки слабкіші за чоловіків?

Це обговорювали на засіданні аналітичного клубу «Соціоreality», яке відбулося на соціологічному. Були запрошені завідувач кафедри соціології Фінансового університету при Уряді Російської Федерації, доктор філософських наук, професор Г. Г. Сілласте, заступник декана з навчальної роботи юридичного факультету, кандитат юридичних наук, доцент Л. В. Кулачок-Тітова, регіональний керівник рекрутингового агентства Brain Source International Ю. І. Пасечна, старший викладач кафедри правосуддя юридичного факультету, кандидат юридичних наук Г. С. Усеінова. Вони підняли тему «Гендер і кар'єра: міфи та реалії».

У рамках засідання розглядалися питання гендеру в теорії та на практиці, зокрема у правовому полі та у взаємодії із роботодавцями. У своєму виступі Л. В. Кулачок-Тітова підкреслила, що в українському законодавстві збереглися доволі високі правила, що стосуються праці жінок.
Учасники дискусії зробили висновок, що для ведення конструктивного діалогу із гендерної проблематики у майбутньому необхідно, в першу чергу, змінити саме сприйняття поняття гендерних проблем, яке притаманне сучасному суспільству.

Крок до взаємовідносин


Відбулося урочисте відкриття першого Українсько-Африканського академічного центру. Метою даного структурного підрозділу є сприяння всебічному розвитку плідних зв'язків університету з країнами Африки в освітній, науковій та культурній сферах.

Представники дипломатичного корпусу висловили подяку керівництву Каразінського університету за створення Українсько-Африканського академічного центру. Адже він важливий у розвитку українсько-африканських взаємовідносин у галузі освіти та науки.

Каразінський університет завжди цікавився та буде продовжувати цікавитися культурою та історією країн Африки. В Актовій залі відбувся урочистий концерт, присвячений знаменній даті.

Яскраві барви ліцеїстів


Працює виставка робіт учнів Харківського університетського ліцею «Ліцейська палітра». Вона присвячена 20-річчю від дня заснування ліцею, яке ми відзначаємо цього року. Анонсуємо надзвичайно цікавий матеріал про наймолодших вихованців університету, який побачить світ у наступному номері газети.

А на виставці можна побачити роботи учнів 6–10 класів, які виконані гуашшю, аквареллю, маслом, тушшю, пастеллю. А також вражають картини, вишиті та написані у жанрах пейзажу, натюрморту та портрета. На виставці також можна помилуватися копіями відомих художників — «Сны» та «Моя любимая собачка» Євгенії Гапчинської і «Шулер с бубновым тузом» Жоржа де Латура.

Усі роботи вражають яскравими барвами та одразу відчувається талант й індивідуальність авторів. Це оригінальне відображення дійсності, яке діти бачать своїми мрійливими очима.

«Шосте відчуття»


З ініціативи Навчально-наукової психологічної служби відбулася лекція на тему: «Інтуїція: грані можливого». Про особливості «шостого відчуття» розповів психолог-методист М. В. Ніколаєвський. Він запевнив, що подібні зустрічі будуть проходити двічі на місяць. Це можливість усіх бажаючих висловитися стосовно подібної теми. М. В. Ніколаєвський розповідав про специфіку роботи інтуїції. Виявилося, що існує багато факторів, які впливають на інтуїцію, наприклад, увага, пам’ять, підсвідомість тощо. У кожної людини є інтуїція, але в когось вона розвинена краще, у когось гірше. Лектор зазначив, що інтуїція — це здатність людини осягнути істину без попередніх логічних міркувань і без доказів.

Мить зупиняла О. СОЛОНЕЦЬ.

 

Перші магістри медіа-комунікацій

 

Першим в Україні випускникам спеціальності «Медіа-комунікації» 5 березня вручили дипломи магістрів. Урочиста церемонія відбулася в Головному корпусі університету. Привітати випускників зібралися ректор проф. В. С. БАКІРОВ, керівництво соціологічного факультету та харківські журналісти, серед яких директор ТРК «Ніка-студія» Дмитро Головачов, автор серії телепрограм з історії світового і вітчизняного кінематографа Володимир Міславський, телевізійний ведучий Пилип Дикань, керівник відеоканалу «Перша столиця» Костянтин Кеворкян та інші не менш відомі медійники.

Досвідчені журналісти дали колишнім студентам професійні настанови і привітали молодь зі святом. Наведу слова Костянтина Кеворкяна: «У ваших руках з’явився інструментарій, який дозволить вам переконувати людей, що Бог є або Бога немає, що люди ходять на ногах, люди ходять на боках. Це страшний інструментарій, і для того, щоб користуватися ним так, щоб не зашкодити іншим, користуйтесь ним з совістю, пам’ятайте про свій обов’язок перед співгромадянами і використовуйте отримані знання для їхнього блага».

…Звучить урочиста музика. Ректор університету та декан соціологічного доц. В. І. Лукащук вручають юним медійникам дипломи. З червоною трояндою та усмішкою на обличчі повертаються випускники на свої місця, поправляючи мантію. Сертифікати отримали як студенти денної форми навчання, так і заочники.

Катерина ТРЕГУБ закінчила університет з відзнакою. За отримані знання дівчина подякувала викладачам та всьому Каразінському: «Я відчуваю безмірну радість та гордість від того, що знаходжусь у цих стінах та отримую диплом саме університету Каразіна. Навчання в університеті — це не просто престижно, це унікальна можливість здобути ті знання, які формують високоінтелігентну та ерудовану молодіжну еліту. Той шлях, який ми обрали, — це дійсно те, що ми дуже любимо. Як говорив Стів Джобс: «Робота — це велика частина нашого життя, і єдиний спосіб працювати добре — це любити свою роботу».

Свято завершилось привітанням ректора та гучними оплесками усіх присутніх.


С. ШКУРАЙ.