Четвер, грудня 07, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

70-річчя визволення Харкова

70-річчя визволення Харкова

Ведмеді вже не сплять…


…Багато цікавих історій та легенд блукає просторами Харківського улюбленого зоопарку. Особливо весною! В останні зимові дні 2013 року, року Змії, ми, слухачі підкурсів з журналістики, вирішили розповісти вам про найцікавіше місце у Харкові. Вартість квитка нас приємно вразила: ціни знижені в чотири рази — упродовж місяця тривала така акція при підтримці міської влади. Історія зоосаду почалася ще у 19 столітті. Зоопарк — мужній солдат. Пережив Велику Вітчизняну війну, окупацію, несприятливі економічні умови, занепад… Сьогодні наш зоопарк налічує близько 383 видів тварин, а його площа становить 22 га!!! І відвідувачі зоопарку зазначають: «Зараз у нашому зоопарку неймовірно гарно і цікаво. Особливе покращення помітне в останні три роки. Тварини доглянуті. Дітям тут дуже подобається!»

У зоопарку ведмеді вже не спали. А ще ж учора наш вчитель біології стверджував, що ведмеді сплять взимку. Отож, ми дуже здивувалися: значить прийшла ВЕСНА... Мишко бадьоро ходив по своєму вольєру і повністю відповідав своєму життєвому ритму, виглядав добре.

…Біля пам’ятника на честь трьох макак, біля будинку мавп, ми постояли довго. Гектор, Роза, Дезі – макаки які пережили фашистську окупацію Харкова у порожньому приміщенні Держпрому. Вони вижили завдяки підтримці громадян, які ділились їжею. Після звільнення Харкова від окупації, їх повернули до зоопарку. Так розповідає табличка на пам’ятнику братам нашим меншим.

…Нашу увагу одразу ж привернули два самця лані. Маленькі, вони грайливо бігали та билися своїми витонченими ріжками. А через сто метрів — неперевершена краса — пташине озеро… Враховуючи, що на дворі зима, майже весь ставок був вкритий товщею льоду. Проте маленьку частину, якої не торкнулася зима, зайняли птахи. Безліч гусей і качок на чолі з двома білосніжними лебедями красувалися у воді перед нами. Одні дрейфували, а інші ховались у своїх дерев’яних домівках на острівцях.

…Завжди стоять люди біля відомого талісмана харківського ФК Металіст — лісного тхора. Він був подарований вболівальниками у грудні 2011 р. Його вольєр — футбольне поле. Замість шпалер — фото трибун стадіону, замість підлоги — пісок, з трьома м`ячами, та двома малими футбольними воротами.

…Зацікавила нас і одна з недавніх подій, пов’язана з каймановим крокодилом. У січні харківська обласна таможня конфіскувала крокодила. Змученого, невдовзі його передали до зоопарку. Його ми не змогли побачити. Це зумовлено його поганим станом: він переніс переохолодження та великий стрес при конфіскації. Зараз його досліджують ветеринари, та згодом його підселять до дівчини у вольєр.

Директор зоопарку Олексій Якович ГРИГОРЬЄВ:

— Кайман знаходиться на карантині, проходить всі необхідні ветеринарні огляди, а через 21 день він теоретично може знаходитися з іншими тваринами того ж виду.

— Тобто, у випадку одужання каймана, Харківський зоопарк і стане йому домівкою.

— Це необов’язково. Тому що в таких випадках, коли митня конфіскує тварин, вона направляє матеріали до суду, а там вирішують подальшу долю конфіскату. Може бути переданий Харківському зоопарку, може бути проданий з аукціону, через магазин, за гроші може бути повернутий власнику, варіантів багато — це все вирішує суд.

— Ви намагатиметеся, щоб саме в наш зоопарк потрапила тварина?

— Абсолютно ні, у нас є три крокодилових каймани. Ми намагаємось, щоб тварина була здорова.

Зоопарком подорожували О. МИРОНОВА, К. СОПІНА, О. ШПАК, М. СОКОЛЬНИКОВА, К. КОВАЛЬ.