Понеділок, липня 15, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Євро — 2012

Євро — 2012

Що залишилося після «великого футболу»?


Червень-2012 був по-особливому святковим. Суцільне футбольне свято. Остання футбольна гра закінчилася. Арбітр дав фінальний свисток. Іноземні гості роз’їхалися, а про Євро нам зараз нагадують хіба що футболки з символікою чемпіонату, зелені тролейбуси, розмальовані свистками і квіточками-стадіонами, та масивна будівля готелю «Kharkiv palace». Маємо:

— волонтерам на згадку залишилися зелені футболки, кепки, дощовики й сумки з написами «Волонтер. Приймаюче місто Харків», друзі у різних куточках Європи, безцінний досвід і враження;

— жителям міста залишилися новий термінал аеропорту, більш-менш відремонтовані дороги, нові маршрутні таксі, покращення сфери обслуговування, відремонтований стадіон «Металіст» і фотографії з помаранчевими вболівальниками;

— за словами Йоріса Моєса, помаранчевого вболівальника голландської збірної, а в звичайному житті офіцера поліції Амстердама, українська влада обрала для себе неправильні пріоритети в організації футбольного свята. А ось від гостинних харків’ян іноземці були в захваті!

Анжей Ліосовські, міжнародний волонтер з Польші:

— Виявляється, в Україні не так вже й страшно, як нам розповідали вдома. Навіть вночі на вулицях Харкова набагато безпечніше, аніж у центрі Варшави. Приємне враження справила українська міліція — чемна, врівноважена.

Маємо сміливість так розмірковувати, бо були безпосередніми учасниками свята — волонтерами, які працювали в самому серці фан-зони — медіа-центрі — на площі Свободи поряд з рідною alma mater.

Нам, журналістам-початківцям, дуже поталанило, оскільки ми мали змогу поспостерігати за роботою більш досвідчених колег з різних країн світу, поспілкуватися з ними, отримати корисні поради. Так у наших записничках з’явилися імена та електронні адреси журналістів з BBC, Deutsche Welle, Deutsche Press Agenture, Reuters, France Press, Associated Press, Эхо Москвы, ИТАР-ТАСС та інших.

Як казав голландський журналіст Флоріс Аккерман, на жаль, Україна має негативний імідж в Єропі:

— Про це свідчить і відмова Ангели Меркель приїздити на матчі німецької збірної, і численні заклики в іноземних ЗМІ про відмову проведення Євро в Україні. Сподіваюся, що добре проведений футбольний чемпіонат змінить ситуацію на краще…

У червні Флоріс не мав змоги стати безпосереднім свідком події, але вже через декілька тижнів по завершенню останнього футбольного матчу ми написали: «Зі своїм завданням місто впоралося. Одним із підтверджень цього є біл-борд «Дякуємо, Харків!» від голландських вболівальників…»


А. КАЛІНІНА, Т. ВАСИЛЕЦЬ.