Четвер, червня 20, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

А який у Вас деканат?

А який у Вас деканат?

Деканат — це …


Академічний тлумачний словник твердить, що слово «деканат» має два значення. Перше: деканат — у вищих навчальних закладах організаційний центр з управління роботою факультету, очолюваний деканом. Друге: деканат — в католицькій церкві складова частина єпархії, яка об'єднує поруч розташовані парафії.

Яка ж функція деканату як одиниці університету? Звернемося до кімнати 6-47. Саме тут знаходиться деканат механіко-математичного факультету.

Григорій Миколайович ЖОЛТКЕВИЧ, декан мехмату, коментує:

— Деканат — це орган управління неприємностями, адже студенти, їх батьки і викладачі звертаються до нас тільки тоді, коли у них виникають якісь проблеми. Із самого ранку я і мої чотири заступники займаємося організацією навчального процесу. У кожного своя галузь. У найширшому розумінні, це робота з документами, прийом відвідувачів та вирішення їх проблем.

— Чи важка робота декана?Які Ваші обов’язки?

— Найскладнішою в університеті є посада декана. Обов’язків у нього так багато, що немає часу займатися наукою та готуватися до лекцій. В університетському Статуті обов’язки декана прописано аж 23 пунктами. Якби мене запитали: «Хочеш бути деканом?», я б відповів, що ні. Але ж хтось має виконувати цю роботу.

Не менше навантаження мають і заступники декана. Ольга Олексіївна АНОЩЕНКО, заступник декана з навчальної роботи, займається складанням навчальних планів, стежить за рухом контингенту, успішністю студентів. Зарахування, відрахування, сесії, перескладання — все це на плечах цієї жінки. Ольга Олексіївна:

— Деканат — колектив людей, частина університету, яка допомагає декану керувати факультетом. Я відповідаю за всі питання, які стосуються навчання студентів. Також ми контактуємо з іншими підрозділами університету, спілкуємося з навчальним відділом, кафедрами. У нас на факультеті 9 кафедр, адже математика — багатогранна наука. Деканат координує їх роботу також.
Заступник декана з науково-методичної роботи Сергій Леонідович ГЕФТЕР відповідає за дні відкритих дверей, роботу зі школами по залученню абітурієнтів, розробку індивідуальних планів для студентів.

Маргарита Олександрівна ІВАНОВА — заступник декана з виховної роботи та заочної форми навчання. Вона займається організацією свят, підготовкою студентів до участі в різноманітних конкурсах. Також Маргарита Олександрівна відповідає за поселення студентів в гуртожиток.

Петро Степанович КАБАЛЯНЦ — заступник декана з наукової роботи. Також він є куратором студентського наукового товариства механіко-математичного факультету.

У деканаті працює інспектор Наталія Олександрівна ТЕЛЯТНИКОВА. Вона приймає студентів, викладачів, займається відстеженням успішності студентів. Відомості, заліковки, журнали, накази на стипендії, довідки… Сотні різноманітних паперів щодня проходять через її руки.

Юлія БАХМАТ займається 4 та 5 курсами. Вона готує документи випускників, необхідні для диплому, займається практикою студентів. Юлія МІРОШНИЧЕНКО відповідає за занесення даних усіх студентів мехмату до «Єдиної державної електронної бази з питань освіти» (ЄДЕБО).

Марія СЕМАШКІНА, студентський декан механіко-математичного, говорить:

— Студентами потрібно керувати. Деканат з цим справляється якнайкраще. У деканаті працюють милі люди, які завжди допоможуть вирішити будь-які проблеми студента. Деканат на мехматі — це місце, де працівники добре і якісно роблять свою роботу.

У студентів своє бачення роботи і функції деканату. Третьокурсниця Ксенія коментує:

— Для більшості студентів деканат — це місце загублених речей чи кімната, де видають різноманітні довідки, а також інформаційний центр. Ось я прийшла до деканату вперше. Треба, щоб Григорій Миколайович підписав довідку…


Л. ГРУБНІК.