П'ятниця, травня 24, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Рейтинг кафедр

Рейтинг кафедр

Ще все попереду!

 


ВІД РЕДАКЦІЇ. На сьомому році свого існування кафедра теоретичної та прикладної системотехніки факультету комп’ютерних наук у традиційному рейтингу кафедр технічного профілю посіла 7 місце. Справжня магія цифр! Будемо сподіватися, надалі ця магія тільки допоможе покращувати кафедрі свої результати, а поки про досягнення та плани на майбутнє говоримо з завідуючим кафедри, доктором технічних наук, доцентом Сергієм Ігоровичем ШМАТКОВИМ.

— Розкажіть, будь-ласка, як така «молода» кафедра змогла досягти такого високого результату, адже Ви залишили багатьох позаду?

— Наша кафедра не така вже й молода. До 2005 року вона була воєнного спрямування і входила до складу Академії імені Говорова. А потім, коли це приміщення було передано Каразінському університету, ми просто змінили профіль з воєнного на цивільний і стали готувати фахівців в області розробки, управління та експлуатації складних комп'ютеризованих систем. Насправді ж, нам вже більше 50-ти років і досвіду у роботі в нас вже багато.

— Чи влаштовує Вас результат?

— Наша кафедра потрапила до десятки кращих. Звичайно, влаштовує. Але ми постійно працюємо і вдосконалюємося, тому, думаю, перемога не за горами.

— Що з кадрами? Хто працює на кафедрі?

— Ядро кафедри складають імениті вчені, які займаються цією справою вже більше півстоліття. Наприклад, Юрій Іванович ЛОСЄВ, професор, Заслужений діяч науки і техніки України. Також до складу кафедри входять професори Григорій Миколайович ДОЛЯ, Станіслав Валентинович ДОБРИНІН, Фелікс Михайлович АНДРЄЄВ. Серед молодих, але дуже перспективних викладачів слід назвати кандидатів технічних наук Олену Геннадіївну ТОЛСТОЛУЗЬКУ та Дмитра Олексійовича БУЛАВІНА.

— Які праці випустили ваші колеги?

— Ми з Юрієм Івановичем Лосевим у 2009 році видали «Основи теорії інформації». Станіслав Валентинович Добринін у 2008 році опублікував навчальний посібник «Комп’ютерні основи». Також на рахунку нашої кафедри дві монографії: «Методи і моделі обміну інформації» (2011) та «Синтез та аналіз паралельних процесів» (2012), що є плодами спільної праці — моєї, Юрія Івановича, Кирила Марковича Руккаса та Олени Геннадіївни Толстолузької.

— Чи були важкими ці перші сім років?

— Звичайно, перші роки були нелегкими: налагодження навчального процесу, перші набори студентів. Два роки тому ми випустили перших свої випускників.

— Чи користується спеціальність популярністю серед абітурієнтів?

— За ці роки проблем з набором студентів у нас не було. Багато хто прагне у нас навчатися. Адже комп’ютерні технології зараз на піку своєї популярності, а ми випускаємо студентів, які зможуть працювати і системними адміністраторами, і програмістами, і мережевими адміністраторами.

— Які зв’язки має кафедра?

— Ми зараз в процесі налагодження зв’язків з різними фірмами, які у майбутньому надавали б нашим випускникам роботу. Також час від с часу до нас приїздять вчені з Німеччини і Кореї, які розповідають про різні нововведення, адже галузь комп’ютерних наук на місці не стоїть.

— А з якими саме фірмами Ви співпрацюєте?

— Наші студенти проходять практику на таких підприємствах, як «Нікс Солюшенс» (фірма, яка спеціалізується на розробці комп’ютерних програм), «Укртелеком», ХДАВПі (Харківське державне авіаційне виробниче підприємство). Після третього курсу їх починають запрошувати на роботу, що, безперечно, вказує на якість освіти і потребу в працівниках, яких готує наша спеціальність.

— Які плани на майбутнє?

— Ми займаємося перспективною галуззю, яка у майбутньому буде передовою. Наша кафедра продовжує налагоджувати зв’язки з конкретними фірмами, щоб ми готували працівників для конкретних замовників. Також ми прагнемо удосконалювати лабораторії, щоб студенти йшли нога в ногу з часом. У нашої кафедри і у наших студентів ще все попереду!


Л. ГРУБНІК.