Неділя, червня 16, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Нагороди

Нагороди

Нагородою Святого Володимира


було відзначено у зв’язку із 85-річчям від дня народження та за багатолітню подвижницьку наукову і педагогічну працю патріарха української геології, академіка АН ВШ України, професора кафедри мінералогії, петрографії та корисних копалин Харківського університету Петра Васильовича ЗАРІЦЬКОГО. Нагорода була вручена ювіляру на засіданні Президії Академії Наук Вищої Школи України під час Академічних читань пам’яті В. І. Стріхи.

Далі проф. П. В. Заріцький зробив доповідь про історію відкриття нової перспективної спеціалізації «літологія» у Каразінському університеті. Літологія — наука про осадові породи. На 90% Україна вкрита саме осадовими породами. З ними пов’язане все життя українців. І саме з ініціативи Петра Васильовича у 1985 р. було відкрито в нашому університеті спеціальність і стали готувати фахівців — спеціалістів з літології.

А ще до ювілею проф. П. В. Заріцького Українське Мінералогічне товариство нагородило «Медаллю імені академіка Євгена Лазаренка», а рідний університет — «Медаллю ім. В. Н. Каразіна».


О. ДЕУС.