Субота, грудня 02, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Група моя студентська

Група моя студентська

 

Група особистостей


ВІД РЕДАКЦІЇ: Триває конкурс студентських груп. Уже майже усі факультети назвали групу, яка буде боротися за звання кращої на всеуніверситетському рівні. У цьому році цікава ситуація склалася на філфаці. Вперше факультет будуть представляти третьокурсники відділення журналістики…

Доц. Н. І. ГНОЄВА, заступник декана з навчальної роботи:

– На нашому факультеті багато прекрасних груп. Найповніше студенти розкривають свій потенціал на 4-5 курсах, тому традиційно вони репрезентували факультет у конкурсі на кращу студентську групу. Але у цьому році яскраво «заявили» про себе студенти групи ЛЖ-31. Вони успішно працювали ще з першого курсу, і я з радістю спостерігала за їх професійним зростанням, творчими успіхами, відкриттями, за народженням журналіста і особистості. Група має високі показники у навчанні (із 19 студентів 4 відмінники). Безперечними є творчі здобутки цієї групи. Наприклад, Аліна Калініна нагороджена дипломом ІІ ступеня за участь у міжнародному мовно-літературному конкурсі «У сім’ї вольній, новій». Як студенти 3 курсу вони роблять перші кроки в науковій діяльності. Мене радує, що вони живуть творчим, яскравим життям і мають такі різнобічні інтереси. Хотілося б, щоб ця група і далі продовжувала розвиватися, і факультет й надалі пишався їхніми успіхами.

Познайомимося ближче з групою.

Староста ЛЖ-31 Ірина МАРЮХНА:

– Нам надзвичайно приємно носити звання одної з найуспішніших груп факультету. Я вважаю, що наша група цього варта, адже на журналістському відділенні навчаються кращі з кращих. Мої одногрупники знають, чого хочуть і чому сюди прийшли.

Перша заслуга групи – навчання. З цим, як говорила Ніна Іванівна, у групи проблем немає. Одна з відмінниць, Світлана ШКУРАЙ, говорить:

– Для мене навчання є дуже важливим. Тому, щоб впоратися з величезним масивом інформації, я постійно працюю. Недоспані ночі, на жаль, дають про себе знати. Очі закриваються в метро, в маршрутці.

Не зважаючи на юний вік студенти беруть активну участь у науковій роботі. Студентка Аліна КАЛІНІНА:

– Наукові семінари розпочалися тільки в цьому навчальному році. Але вперше в науці я спробувала себе ще на другому курсі, коли під керівництвом Олени Олександрівни НЕРУХ написала невелику дослідну роботу про роль газети «Харківський університет» у житті ВНЗ. Зараз моїм науковим керівником є Світлана Володимирівна ЛОМАКОВИЧ. Під її керівництвом я досліджую Львівський книжковий форум у контексті засобів масової комунікації. На момент виходу цього матеріалу, напевно, в мене вже буде готова маленька наукова доповідь «Роль української друкованої книги крізь призму Національного книжкового «Форуму видавців у Львові» (за журналістськими матеріалами)» на студентську наукову конференцію філфаку.

Журналіст – різностороння особистість. Люди цієї професії завжди мають багато захоплень. І це справді так.

Христина ЗАГРЕБЕЛЬНА два роки займається в університетському клубі бальних танців «Фаворит», грала в складі команди «Фаберже», «2012» і «Збірній Університету». Валерія ЛАВСЬКА пише вірші, учасниця групи «New Modern Poets», брала участь у фестивалі «Сусідній світ 2012». Анна СТЕПАНЕНКО, Анастасія ПУЗИРЬОВА завоювали міжфакультетський командний кубок з черлідингу 2012 року. Лада ВЕЛИЧКО вивчає німецьку мову в «Будинку Нюрнберга». Марія ВЛАСЕНКО грає на барабанах та бере участь у фотопроектах Харкова.

У ЛЖ-31 навчається лише один хлопець, Денис САВЧЕНКО. Він займається спортом. Денис:

– Я вже п’ять років займаюся волейболом. На 1 курсі грав у складі університетської команди з волейболу. Маю другий розряд.

Куратор групи – доц. Ю. М. СНУРНІКОВА.

Староста говорить:

– У нас надзвичайно дружня група. Не зважаючи на те, що всі ми такі різні, кожен має свої захоплення і є різнобічно розвиненою особистістю, нам вдається знаходити спільну мову.

Як бачимо, це, дійсно, сильна, відповідальна, активна група. Група особистостей…

Л. РІЧКОВА.

Всі можливості


Серед претендентів на кращу студентську групу від факультету психології заступник декана з виховної роботи С. Г. ЯНОВСЬКА назвала і ПС-41. Чому? Світлана Германівна розповідає, що ці студенти активно беруть участь у студентському самоврядуванні, проводять факультетські заходи та долучаються до організації загальноуніверситетських свят.

Самі ж студенти запевняють: їхня сила у тому, що вони надзвичайно різні. Серед них є і спортсмени, і науковці, і талановиті організатори. Життєрадісні та веселі, вони ніколи не нехтують можливістю провести час разом. «Існує багато можливостей, які ми втрачаємо через зовсім неважливі причини, тому не варто поспішати відмовлятися від можливостей. Сьогодні у нас є друзі, час, а за кілька років, коли ми надумаємо, цього вже не буде», – говорить Тетяна КОНОПЛЯНКО.

До речі, дівчина використовує чи не кожен шанс: бере участь в конференціях і мотивує до цього своїх одногрупників. Вона була учасником «Векторів психології» (2012 р.), «Конкурсу студентських наукових робіт» (2012 і 2013 рр.). Другого березня Тетяна взяла участь в останньому, очному, турі стипендіальної програми «Завтра.UA» Віктора Пінчука, до якого з 1900 студентів пройшли 600. На цей конкурс вона представила свій проект «Підвищення якості життя шляхом збалансування часової перспективи».

До свого «інтелектуального центру» (за їхнім власним визначенням) одногрупники відносять також Марину БАЛИНСЬКУ, Олександру ГІЛЯЗОВУ, Альону ПЄХАРЄВУ та Олену ШМОНІНУ.

Марина вже має три наукові публікації, бере участь у «Векторах психології» та львівській конференції «Психологія та педагогіка». Ще у старших класах дівчина створила тренінг «Соціалізація та адаптація обдарованих людей в колективі», який був частиною її наукової роботи для конкурсу-захисту МАН.

Є у групі і спортсмени. Наприклад, Олександр Гілязаров входить до університетської збірної з баскетболу і бере участь у змаганнях з «Го» – китайські шашки, як пояснили мені студенти.

Та повернемось до організації свят, за які так хвалили ПС-41. Настя ПАСИНОК і Кирило ЧУПРОВ допомагають організовувати дні психолога, готують першокурсників до «Альма Матер». В цьому році психологічний посів перше місце на конкурсі талантів студентів першого курсу і отримав диплом за кращий сценарій, який писали саме студенти ПС-41.

Минулого року Кирило був ведучим конкурсу «Міс університет» та став третім «Містером університету».

Староста групи, студентський декан факультету психології Ксенія ОКСЕНИЧ також залюбки береться організовувати свята і просто цікаві заходи. Дівчина професійно займається гольфом і досліджує психологію спорту. Сьогодні вона є кандидатом в збірну України з гольфу.

Ірина ВИРОДОВА розповідає: «У нас є традиція щороку збиратись у Ксенії на травневі свята. Тоді приходять абсолютно усі. І це чудово – таке спілкування».

Науковці, артисти, організатори, спортсмени і навіть моделі – ось далеко не повний перелік амплуа студентів однієї з найкращих груп психологічного факультету.

С. ШКУРАЙ.