Четвер, грудня 07, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Дата

Дата

 

Нічого не робити впівсили


ВІД РЕДАКЦІЇ. …Про цю дату у травні редакції нагадали співробітники і студенти кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства: у їхнього завідувача, доктора географічних наук, професора, видатного географа і талановитого організатора, творчої людини і чарівної жінки Людмили Миколаївни НЄМЕЦЬ — ювілей. А всі їх добрі слова про ювіляра ми передаємо вам.

…Майже 40 років на освітянській ниві дарує Людмила Миколаївна тепло своєї душі і професійну наполегливу працю. Пройшла трудовий шлях від вчителя географії до професора Харківського національного університету. Стала у наших стінах кандидатом, а потім і першою в історії Каразінського жінкою-доктором географічних наук. У 1995 р. — успішний захист кандидатської дисертації під керівництвом проф. В. Ю. Некоса. У 2004 — блискучий захист докторської у спеціалізованій раді Київського університету. З 2006 р. очолює кафедру соціально-економічної географії і регіонознавства. Це так розповідати швидко. А в житті — за кожною сходинкою повсякденна наполеглива праця, сотні недоспаних ночей, переборення труднощів буденності… І вона, тендітна струнка жінка, з усім впоралася на відмінно.

Двічі ставала лауреатом премії Василя Назаровича Каразіна Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна (2009 р., 2012 р.), Відмінник освіти України, нагороджена грамотою Верховної Ради України «За заслуги перед Українським народом». Людмила Миколаївна є автором близько 300 наукових публікацій, 8 монографій, 6 навчальних посібників. А якщо бажаєте побачити, як вона уміє організовувати колектив на добрі справи, приходьте на чергове свято, яке влаштовують викладачі, співробітники та студенти на кафедрі. Скільки винахідливості, тепла, доброзичливості, таланту ви тут зустрінете!

Людмила Миколаївна — лідер від народження. Не випадково її кафедра неодноразово входила у першу п’ятірку рейтингу кафедр природничого напрямку. Вперше за всю історію існування геолого-географічного зусиллями Людмили Миколаївни була створена та успішно функціонує спеціалізована вчена рада із захисту кандидатських дисертацій за спеціальністю «економічна та соціальна географія». Сама її і очолює. Під керівництвом професора були захищені кандидатські дисертації 9 аспірантів та здобувачів. Професор же є ініціатором створення та Головою редакційної колегії фахового видання «Часопис соціально-економічної географії». Щорічно на кафедрі проводяться дві міжнародні науково-практичні конференції: «Регіон: стратегії оптимального розвитку» та «Регіон: суспільно-географічні аспекти», функціонує дискусійний клуб студентів, аспірантів і молодих науковців, працюють науково-методологічні семінари.

Людмила Миколаївна живе за правилом: нічого не робити впівсили, а розпочату справу обов’язково доводити до кінця. Її цінують колеги і студенти за професіоналізм, глибокі знання і загальнонаукову ерудицію, педагогічну майстерність і доброзичливість, творчий пошук та плідну працездатність.
Людмило Миколаївно, з Днем народження! З роси та води Вам!