Четвер, грудня 07, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Мить. Травень-2013

Мить. Травень-2013

 

Незабутнє стукає в серце…


Напередодні травневих свят в Каразінському відбулася міжнародна конференція, присвячена 70-річчю визволення Лівобережної України від німецько-фашистських загарбників. У наших стінах зібралися представники Харкова, Бєлгорода, Воронежа, Курська. Тут ми зустріли не лише ветеранів Великої Вітчизняної війни, а й студентів, членів обласної організації ветеранів, фонду «Пошук», Ради організації ветеранів України, вчених та істориків, курсантів університетів регіону... Програма міжнародного форуму включала в себе не лише розмову і обговорення подій 70-річної давнини, а й похід до університетського музею історії, круглий стіл, де тривала дискусія з питань історії Курської битви, екскурсію до меморіального комплексу під назвою «Висота Конєва». Учасники конференції вирішували серйозне завдання: відповісти на багато запитань, що турбують нас і зараз, через майже 70 років по війні, донести основні думки до молоді і, найголовніше, вшанувати пам'ять тих, хто вже ніколи не зможе розповісти нам про свої перемоги.

На конференції було вручено нагороди ветеранам війни: Г. Я. Новиковій, М. Ф. Орлову, М. В. Зінченко, Д. І. Лобанову та багатьом іншим. Відкрив збори декан історичного факультету проф. С. І. Посохов. Виступили із доповідями А. Н. Манджусов, В. Г. Мокін, Ю. П. Волошин, П. М. Колодін, генерал Лидін та інші. Слова, що звучали, йшли від глибини душі. Історики, студенти, вчені, ветерани із гордістю промовляли слова подяки героям, що життя свого не пощадили заради рідної землі. Кожен із виступаючих відстоював свої твердження та думки, хтось не погоджувався один із одним, але атмосфера була пройнята бажанням донести до молоді жах подій, які відбувалися під час Великої Вітчизняної війни. Звучали розповіді про героїчні подвиги звичайних людей: Івана Григоровича Вдовиченка, який у свої вісімнадцять років підірвав собою німецький танк, батька і сина Соколів, які отримали звання Героїв СРСР за форсування Дніпра. Особливо вразив присутніх виступ Івана Шеховцова із піснею на вірші Костянтина Симонова «Жди меня».


Людмила ГОРДЕЙЧУК, студентка.

Друга конференція


Кафедра англійської мови провела вже другу наукову конференцію в цьому семестрі — ІІІ Міжнародну наукову конференцію «Сучасні підходи до вивчення іноземної мови. Шляхи інтеграції школи та ВНЗ»! Понад 200 учасників з України, Росії, Великобританії та США виступали з доповідями, обмінялися досвідом, взяли участь у майстер-класах. Якщо березнева конференція була студентською (№ 4 2013), то цього разу понад 130 тез доповідей представили викладачі.


К. ЛІНК.

 

Університетська продукція


Для інтелектуального розвитку радимо вам ознайомитися з монографією «Жарт у сучасному комунікативному просторі Великобританії та США» Вікторії Опанасівни Самохіної, завідуючої кафедри англійської філології, доктора філологічних наук, професора. Монографія нещодавно побачила світ у видавництві Харківського університету.

Написана монографія за результатами докторської дисертації, яку Вікторія Опанасівна захистила в 2010-му році в Київському національному університеті ім. Т. Г. Шевченка. Вікторія Опанасівна Самохіна:

— У роботі розглянуто великий спектр питань. Це і теоретико-методологічне підґрунтя дослідження комічного фольклорного тексту малої форми, специфіка англомовних гумористичних текстів малих форм, функціонально-комунікативна сутність гумористичного спілкування, текстово-композиційні параметри англомовного анекдоту, засоби передачі гумору в тексті англомовних жартах. Науковим редактором та моїм науковим консультантом є А. Д. Бєлова, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри англійської філології Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка. Цією темою я займалася протягом десяти років, довго збирала матеріал. Ця тема є актуальною, мало досліджена. Адже в германістиці представлена практично вперше, тому що англомовний гумор розглядається на матеріалі лінгво-конгнітивного механізму, а саме на інконгруентності, що означає протиставлення, опозиція. Труднощів при написанні не було, з великим задоволенням працювала над цією темою, так як тема дуже цікава, жива. Я вдячна видавництву університету, особливо директору І. М. Дончик, яка багато уваги приділила підготовці макету, вичитці книги.
Тираж цієї монографії складає 300 примірників. Вистачить усім. Будемо сподіватися, що Вікторія Опанасівна буде продовжувати поповнювати скарбницю університету новими публікаціями.


О. БОБРИК.

Стажування і працевлаштування


Ярмарок вакансій пройшов 11 квітня в нашому університеті. Працедавці представляли себе за допомогою програмок, стендів і навіть цукерок, що їх щедро насипали в вазочки на столиках поруч. Серед учасників ярмарку були компанії «UpSale», «iLogos», «Insoft», «Київстар» та інші. Переважна більшість учасників ярмарку працюють в сфері IT та банківської справи, маркетингу.

Український послідовник міжнародної компанії «Anheuser-Busch InBev» із задоволенням приймає на роботу студентів, оскільки у них працює програма стажувань. Валерія, спеціаліст з підбору персоналу, розповідає: «У нас вакантні позиції фінансових спеціалістів, спеціалістів з трейд-маркетингу, керівників напрямків, наприклад, відділу управління кредиторською заборгованістю. У нас також є програма стажувань всередині Бізнес Сервіс Центру. Стажер приходить до нас, певний час навчається в певному мікропроцесі за своєю спеціальністю або тим, що йому цікаво. Стажування не оплачується, але минулого року в нас був 51 стажер, і 19 з них тепер працюють в компанії».

На ярмарок приходили студенти, які не тільки шукають роботу, а намагаються знайти місце для стажування в солідній компанії. Микита Александров, студент четвертого курсу механіко-математичного факультету, придивляється до вакансій, пов’язаних з програмуванням: «Ця подія — можливість отримати хоча б якийсь досвід. Найкращі вакансії, які можна зайняти, вимагають від половини року досвіду роботи. Оскільки ярмарок вакансій роблять для студентів, то його учасники мають розуміти, що прийдуть люди без досвіду роботи».


С. ШКУРАЙ.