Неділя, червня 16, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Вітаємо Вас у рідному домі, шановні першокурсники-2013!

Абітурієнт-2013

Фізика, бо подобається!


Платон ДМІТРІЄВ, випускник Харківського фізико-математичного ліцею № 27 вирішив продовжити рухатися у напрямку точних наук. Хлопець бажає стати студентом фізико-технічного факультету. На запитання, яким є найулюбленіший предмет, Платон відповів: «Звичайно ж фізика, але я вважаю, що «зайвих» предметів не існує, і намагаюсь взяти користь з кожного з них».

Платон досвідчений лицар різноманітних учнівських турнірів. Він неодноразово брав участь і в олімпіадах, і в конкурсі захисту робіт МАН, і в турнірах. Минулого року на Всеукраїнському конкурсі МАН з фізики учень посів перше місце, закріпити результат готується і в цьому році.

― Платоне, наскільки важливими та корисними для тебе виявилися турніри?

― Турнір, це те, що цікавить мене найбільше. Саме тут учасник має не тільки створювати, але й наполегливо відстоювати свої ідеї. Дуже важливу роль також відіграє командна робота. Нашою командою ми пройшли три всеукраїнських турніри. Всі виграли. Ужгород 2010, Одеса 2011, Херсон 2012. Було важко. Але ми впорались, і те, що ми пройшли разом, згуртувало нас. Перемога допоможе не стільки при вступі до університету, скільки в житті. Для того, щоб гідно виступити, треба було мати хорошу підготовку, вміти захищати свої ідеї та вміти працювати в колективі. Я сподіваюся, що це допоможе мені в майбутньому.

 

До Каразінського ― всім гуртком!

Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 3 міста Ворожба Сумської області ― справжня кузня абітурієнтів для Каразінського університету. За останні п’ять років студентами нашого закладу стало четверо її кращих випускників. А цього року вступати вирішило одразу четверо випускниць. Це однокласниці Оля ГАСЕВСЬКА, Юля СЕРГІЄНКО, Оксана ШИНКАРЕНКО та Юля ЩУКІНА. Окрім того, що вони навчаються в одному класі, дівчат ще об’єднує спільний інтерес до журналістики. Уже другий рік у школі діє гурток «Юний журналіст». Однокласниці активно займаються у ньому, готують класні стінгазети, пишуть замітки, а ще беруть активну участь у випуску «Шкільного вісника». За словами Інни Геннадіївни Фесюнової, учителя української мови та літератури, а заразом і керівника гуртка, дівчатка обдаровані та мають схильність до писемної творчості.

Ю. Сергієнко, золота медалістка:

― Завдяки роботі у гуртку ми знайомилися із основами журналістики, робили свої перші журналістські кроки. Приємно, коли твої творчі спроби оцінює вся школа, друзі, вчителі…

Окрім журналістики, подружки цікавляться краєзнавством, цього навчального року вони вивчали бойовий шлях загону особливого призначення генерала Чеснова, а на районному конкурсі знавців рідного краю посіли призове місце. Тому, наприклад, Оксана ще й збирається вступати на історичний. Приємно подружкам в такому ж складі перерости із однокласниць в одногрупниці.

 

Французька з першого класу

Анастасія СУВОРОВА вже одинадцять років вивчає французьку і обрала факультет іноземних мов Каразінського університету. Дівчина навчалась у харківській школі № 109, що спеціалізується на вивченні французької. Та Анастасія прагне ще більше вдосконалювати свої мовні знання. «Французьку мову я завжди дуже любила. Також мені подобалась історія та математика. Я брала участь у районній, потім обласній та всеукраїнській олімпіадах з французької мови. На останньому етапі посіла друге місце», ― розповідає дівчина.

Вступати на факультет іноземних мов Анастасії порадила тітка Антоніна, яка також закінчила його. «У нашої групи в школі викладала дуже гарна вчителька ― Валентина Федорівна Гончаренко. У неї великий досвід роботи, вона любить дітей. На мій вибір вона теж вплинула, бо завжди допомагала, виправляла», ― говорить абітурієнтка.

У майбутньому дівчина мріє стати перекладачем або журналістом.

 

Ми із Краснокутщини…


На травневих святах мені вдалося побувати на святкуванні Дня Перемоги в Краснокутську. Блиск медалей і сльози ветеранів, воєнні пісні і 200 школярів з різних шкіл району, які прийшли віддати честь ветеранам урочистим маршем. По невеликій Краснокутській площі розкидані загони школярів в різноманітних формах. Серед них багато одинадцятикласників. По закінченню урочистої частини я розмовляла із випускниками. Багато з них відповіли, що мріють вступити до Каразінського університету.

Мирослава ТОМІЛОВИЧ, випускниця Олексіївської ЗОШ:

― Мрію вступити на медичний факультет вашого університету. Я зараз багато працюю. Буду сподіватися, що в мене все вийде.

Одинадцятикласники Владислав КЕЛЕБЕРДА (Качалівська ЗОШ) і Дмитро ЧЕРНЕНКО (Краснокутська гімназія) говорять, що механіко-математичний факультет університету ― один із кращих в Україні.

А випускниці Краснокутської гімназії імені Героя Радянського Союзу І. Н. Нестерова Катерина ЗАЯРНА і Леся ЮХНО твердо впевнені, що хочуть навчатися саме у Каразінському.

Катерина мріє стати журналістом:

― Обожнюю писати. Це моя невиліковна хвороба. Кожного дня кілька рядків, але маю написати.

Дівчина ― медалістка, учасниця районних і обласних олімпіад. Може похвалитися призовим місцем в Турнірі юних журналістів. Катерина уже другий рік навчається в Школі юних журналістів (Харків). Катерина:

― Мені подобається навчатися у цій школі. У нас дуже багато практики. Ми бували в редакції «Слобідського краю», на телеканалі ОТБ. Також мали змогу поспілкуватися з відомими журналістами. Чому саме Каразінський? Бо це ж Каразінський… Ім’я говорить само за себе…

Відомим ім’ям та кваліфікованими викладачами пояснює свій вибір і учениця паралельного класу гімназії Леся Юхно. Випускниця планує вступати на економічний факультет нашого закладу. Леся:

― Люблю рахувати. Я навчаюся з класі математичного профілю, любов до цифр прищеплена з самого дитинства. Чому саме Харківський університет? Відповідь проста: престижно.

 

Стежина права

Андрій ЛІСНЯК цілеспрямовано торує стежину права. Розуміння механізмів державної влади, як є і як має бути, аналіз політичних подій у країні захоплює золотого медаліста, випускника Харьківського ліцею № 141. Це породжує бажання змінити життя у своїй державі на краще та мимоволі змушує задуматися над політичною кар’єрою. На особистому рахунку учня друге місце на Всеукраїнському турнірі юних географів, третє місце в особистій першості на міському турнірі юних істориків, перше місце в секції «Географія» в минулорічному «Каразінському колоквіумі». Та найбільше Андрій ділиться своїми найсвіжішими спогадами від міського етапу конкурсу робіт з правознавства малої академії наук. У цьому випробуванні Андрій по-джентельменськи поступився першим місцем, віддавши його дівчині:

― Мені сподобався професіоналізм суддів. У складі журі були викладачі юридичного факультету університету. Головував доц. М. В. Даньшин, а ще мені запам’яталася добра посмішка іншого члена журі Тетяни Євгенівни, на жаль не згадаю її прізвища. (Лише під час інтерв’ю Андрій дізнався, що посміхалася до них, учасників, декан юридичного факультету проф. Т. Є. Кагановська ― авт.)

А. ЛІСНЯК:

― Саме в студентські роки багато в чому визначається подальше життя людини. Університет ― це плацдарм для дії та рішучості. Юридичний факультет Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна ― моя мрія.

 

Допомагати людям


Випускниця Харківської гімназії № 55 Аліна МОНЯ обрала факультет психології. Дівчина навчалась у класі з хіміко-біологічним спрямуванням. Мама пропонувала їй спробувати себе у різних професіях, але Аліна мріє стати сімейним психологом або працювати з дітьми і впевнено йде до цієї мети. Дівчина дуже любить дітей і прагне допомагати людям вирішувати їхні проблеми, хоче робити життя світлішим, об’єднувати людей. Абітурієнтка зізнається, що їй надзвичайно цікаво спілкуватись з людьми різного віку, пригадує свої уроки на Дні самоуправління у школі. Її цікавить спорт, баскетбол зокрема. Спортивні змагання, математичні конкурси «Кенгуру» та мовні конкурси «Соняшник» стали незабутніми сторінками її шкільного життя.

У дев’ятому класі Аліна вперше пішла на День відкритих дверей до Каразінського. Тоді її вразили і декан психологічного, і студенти. Вона побачила, що тут її можуть навчити важливим речам. Потім були інші дні відкритих дверей, і позитивне враження тільки посилювалось.

«Я для себе зрозуміла, що Каразінський університет ― це дуже дружня сім'я. Я знайшла нових знайомих серед абітурієнтів факультету психології, підтримую з ними спілкування. Дякую за нових друзів!» ― радісно говорить Аліна.

 

Програмування у генах


Владислав СИДОРЕНКО цього року закінчив Луганську спеціалізовану школу № 57. Хлопець точно визначився ― піде на факультет комп’ютерних наук Каразінського університету. Опановуючи навчальний матеріал 11-В класу з фізико-математичним спрямуванням, він встиг завітати до університету та написати олімпіаду механіко-математичного факультету з математики та комп’ютерних систем. У першій виборов перше місце, а в другій ― друге.

Хлопець брав участь у школі дистанційного навчання. Протягом року йому надсилали різноманітні завдання, а він їх виконував. Владислав член збірної школи з волейболу. Розповідає: «На міських, обласних змаганнях ми отримували і призові місця». Попри те, що брат Владислава Володимир навчався на факультеті комп’ютерних наук, хлопець говорить, що вибір факультету свідомий. Владислав вирішив підстрахуватися, тому подавав документи на механіко-математичний та факультет комп’ютерних наук.

 

За мрією на біологічний


Головним при виборі ВНЗ для Михайла ЛУК’ЯНОВА та Поліни ГЕТЬМАН, абітурієнтів біологічного факультету, випускників багатопрофільного ліцею м. Сєвєродонецька, Луганської області стала престижність Каразінського університету.

Михайло та Поліна завершують шкільне навчання з оцінками «добре» і «відмінно», з грамотами за олімпіади і учнівські конкурси. Будучи випускники хіміко-біологічного класу вони бажають навчатись на біологічному факультеті класичного університету східної України. Поліну приваблює ботаніка, а Михайла ― генетика та зоологія.

«Я дуже люблю квіти, ― говорила під час інтерв’ю Поліна. ― Мої улюбленці ― польові квіти. У них особливий запах, багате різноманіття кольору і форм. Цікаво розглядати клітини цих рослин у мікроскоп, бачити, з чого складаються живі організми…»

«Хоча в Україні багато вищих закладів, далеко не всі з них можуть дати потрібні знання й можливості для успіху у майбутньому, ― вважає Михайло. ― Університет імені В. Н. Каразіна є саме тим навчальним закладом, де я можу розвиватись, отримувати достойну освіту, вдосконалювати свої знання та навички, дізнаватись щось нове! Для мене це дуже важливо, адже я хочу займатись тим, що подобається, і приносити своєю діяльністю користь людям, бути не лише споживачем. А для цього потрібно вчитися, працювати над собою, ставити достойні цілі… Сподіваюсь, навчання в Каразінському допоможе мені в цьому, бо у ВНЗ такого рівня повинні працювати люди, які люблять свою роботу і з якими приємно і цікаво спілкуватись!»

Поліна: «Харківський університет ― найкращий навчальний заклад міста, яке мені подобається. У ньому дуже цікава навчальна програма з біології! У майбутньому я хочу працювати в санстанції, якійсь лабораторії або ж у сільському господарстві. І університет дасть мені потрібні для цього знання!»
Як бачимо, бажання можуть бути різними, але шлях до їх втілення один ― ґрунтовна класична освіта!

 

Їх занесло здалеку…


У нашому університеті вчаться студенти зі всієї України. До нас занесло й абітурієнтів з Чернігівської області, з мальовничого міста Городня. Вони випускники 11-В класу Городнянської районної гімназії. Андрій КИСІЛЬ, Анна ФЕДОСЕНКО та Юлія КРАВЧЕНКО ― однокласники. Це дуже активні випускники гімназії, без них не проходили жодні свята і жодні олімпіади. Євген обрав факультет комп’ютерних наук, Юля ― факультет іноземних мов, Катерина ― факультет міжнародних економічних відносин. Усі разом коментують:

― Чому саме Каразінський? Дуже просто. Це найпрестижніший вищий навчальний заклад в Україні, багато наших знайомих там вчаться. Від них чули тільки позитивні відгуки. Лякає те, що Харків дуже далеко, але ж разом ми сила.

Євгенові подобається «спілкування» з комп’ютером. Це в нього виходить найкраще, але не можна не сказати про спортивні захоплення цього юнака. Талановитий футболіст гімназії. А дівчата можуть похвалитися золотою медаллю та першими місцями на олімпіадах обласного рівня. Обидві мають хист до іноземних мов, але Катерина ще й математик, тому й обрала МЕВ. Катерина тричі була нагороджена сертифікатом Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру» (відмінний результат).

Усі вони сподіваються, що стануть студентами Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

Наталія НАЙДО закінчила із золотою медаллю Городнянську школу № 2. Ця життєрадісна дівчина звикла жити на позитиві. Крокує по життю упевнено. Це допомагає їй досягати високих успіхів:

― Моя сестра вчиться в Харкові, тому я також хочу вчитися тільки в Каразінському, інші варіанти навіть не розглядаю. Мені подобається досліджувати поведінку людей у тій чи іншій ситуації, тому планую вступати на психологічний факультет. Освіта для мене ― одна з найважливіших речей у житті, тому я обрала саме цей університет, щоб отримати гарні знання та стати професіоналом у галузі психології.

Але ще майбутній психолог заворожує своїм голосом. Коли вона співає, усі затамовують подих. Для дівчини спів ― це спосіб відпочити, відірватися від буденного життя та відчути себе вільною.

 

Абітурієнти з Валківщини


За даними заступника начальника Відділу світи Валківського району Н. М. Осадчої кількість випускників 2013 р. склала 224 чол., з них 137 планували вступити до вищих навчальних закладів 3-4 рівнів акредитації. Пёять шкіл, а саме: Баранівська ЗОШ 1-3 ст., Валківський ліцей імені О. Масельського, Сидоренківська ЗОШ 1-3 ст., Старомерчіцька ЗОШ 1-3 ст. та Шарівська ЗОШ 1-3 ступенів підготували і володарів золотих та срібних медалей. Більшість найсильніших планували вступити до Харківського національного університету цмені В. Н. Каразіна.

Юлія Колодяжна із Шарівки в майбутньому бачить себе тільки економістом і всі свої сили послала на економічний факультет. Язєва Анастасія (Ст. Мерчик) переконана, що університет Каразіна користується великою популярністю не тільки в Україні, але й в зарубіжжі, тому навчання тут є престижним і перспективним. Її стихія ― математика. В Україні відчувається потреба в таких спеціалістах... Анна Павлій (Ст. Мерчик) на запитання, щодо вибору майбутньої професії відповіла так: «З остаточним вибором мені допомогли батьки: Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, біологічний факультет. Мені це цікаво і я маю успіхи в цьому напрямку. Спеціальність досить перспективна і відкриваються непогані можливості працевлаштування в майбутньому…» Оноша Едуард (Баранівська ЗОШ 1-3 ст.) підготувався вирушити в велике плавання юридичної справи, Діана Корсун (Сидоренківська ЗОШ-1-3 ст.) мріяла про філологічний факультет і професію журналіста. Діана навчалася у школі юного кореспондента при Харківській Обласній Державній Адміністрації і не одноразов публікувалася в газеті «Сільські Новини». Осередчук Святослав (Ст. Мерчик) з дитинства хотів бути астрономом.

Дуже приємним є той факт,що випускники Валківщини ставили перед собою такі серйозні цілі і наполегливо, цілком сконцентровано і обґрунтовано йшли до них. Вісім медалістів 2013 р. планували продовжити навчання у класичному університеті.

 

Філологічний запалює нові зірки


Анна ЧУХІЛЬ ― надзвичайно красива і талановита випускниця Харківської спеціалізованої школи № 16. Дівчина стоїть на порозі випуску, на межі між дитинством і дорослим життям, але вона без краплі остраху дивиться вперед. Звичайно, адже Аня ― юна актриса, відома ведуча свят у Київському районі міста Харкова. Тим не менш, попри доволі значні сценічні дані, Аня обирає університетську філологічну освіту. Аня не вагається із вибором вищого навчального закладу, адже для неї Каразінський привабливий в плані різноманіття факультетів, зручного розташування, якісної професійної підготовки студентів. «Університет приваблює відомими на весь світ випускниками. Архітектура та масштаби споруди Університету, безперечно, вказують на багату історію навчального закладу», ― розповідає Анна. Випускниця розуміє важливість ґрунтовної підготовки до вступу до нашої Альма-Матер, тому наполегливо готувалася до тестування: відвідувала додаткові заняття з української мови і літератури та історії, а також самостійно працювала з довідковими матеріалами. Аня вже не може дочекатися навчання: вона очікує цікавих лекцій та викладачів, а також відкриття безлічі шляхів до обраної професії. Дівчина з посмішкою зізнається: «Буде страшно в перший день, я буду знайомитись з усім новим, намагатимусь знайти друзів. Цей день, безсумнівно, стане пам’ятним в моєму житті, оскільки це перша сходинка в доросле життя і перші самостійні кроки до здійснення задуманих планів».

 

Одразу на другий курс…


Абітурієнтка Аліна ФЕДОРЕЦЬ закінчила школу ще у 2010 році, але до університету намагалася вступити тільки в цьому, але одразу на другий курс. Аліна мріє навчатися на хімічному факультеті.

Дівчина з відзнакою закінчила 9 класів гімназії міста Єнакієве, що на Донеччині. Потім мама запропонувала йти до Харкова довчатися, але вже за спеціальністю. Так дівчина вступила до коледжу Харківського національного фармацевтичного університету. На третьому році навчання почала працювати лаборантом в коледжі:

― Не шкодую, що вступила до коледжу. Раніше для мене найелементарніший експеримент був чимось надприроднім, а тепер я оволоділа усіма основними знаннями. Хочу отримати вищу освіту і займатися науковою роботою.


Щодо досягнень дівчини. Вона посіла перше місце на олімпіаді, яка проводилась серед абітурієнтів цього року на базі хімічного факультету, а також перше місце в конкурсі «Кращий хімік-аналітик 2013» серед студентів третього курсу своєї спеціальності.

Аліна закінчила коледж з червоним дипломом, склала ЗНО, паралельно відвідувала університетські підкурси.

Павло Вікторович ЄФІМОВ, заступник декана з роботи з абітурієнтами та випускниками хімічного факультету:

― Більшість випускників фармацевтичного коледжу продовжують своє навчання у нас. Вони мають змогу вступити одразу на другий курс як молодші спеціалісти, але для цього слід добре скласти університетські вступні іспити. Якщо вони не складають іспити, то у них є право поборотися з іншими абітурієнтами, але для цього необхідні високі бали ЗНО.

Аліна:

― Розглядала усі варіанти. Але хотілося б вступити одразу на другий курс.

 

Мій рідний Каразінський…


Костянтин ПОТЬОМКІН ― випускник Харківської гімназії № 1. У його планах були факультети: механіко-математичний, фізичний та факультет комп’ютерних наук:

― Мені цікаві ці спеціальності. У школі брав участь в олімпіадах з різних предметів, але найбільше цікавить мене фізика та математика. Адже крім простого знання, потрібне ще логічне мислення. Маю здібності в цих галузях, до того ж на Всеукраїнський рівень з МАНів я пройшов з техніки та програмування. А вибір мій зупинився на Каразінському університеті, бо я тут свій вже років 5-6.

За три роки навчання в школі він став семикратним переможцем обласних конкурсів-захистів МАН, а цього року вийшов на Всеукраїнський рівень, став переможцем міського конкурсу «Учень року». Був учасником виставки «Обдаровані діти України». У 2012 році на конкурсі Intel-Техно Україна завоював третє місце, а в 2013 році ― 2 місце. І до цього всього додаються перемоги в різних олімпіадах. Ще одне заняття, яке хвилює серце хлопця, ― це баскетбол. У цьому виді спорту Костянтин також досяг чималих результатів. Одним словом, це людина, яка завжди прагне удосконалюватися та вивчати щось нове.

 

До медицини


Катерина САВВО ― випускниця Харківської гімназії № 45, майбутня студентка медичного факультету. Це різностороння особистість, яка з 12 років займається вокалом, захоплюється акторською майстерністю, не полишає заняття великим тенісом, але залишається вірною родинній традиції: бути лікарем. Катині батьки працюють імунологами. Дівчині також цікава ця сфера медичної справи. Катя пригадує прабабусю Тетяну Миколаївну Прісвірніну, яка радили правнучці обрати фах лікаря, як свого часу радила своєму онукові.

У школі дівчина старанно вивчала біологію, фізику, хімію, українську мову та літературу. Саме ці дисципліни складала на ЗНО. Побувала на днях відкритих дверей в університеті і їй сподобалося. Шість років навчання обіцяють стати насиченими та незабутніми. Можливо, на неї чекає стажування за кордоном? Блукаючи ще невідомими коридорами Університету, вона мріє про студентське життя:

― Каразінський ― мій вибір, його підтримує і мій тато. Прагну отримати корисні знання, зустріти нових друзів, а ще хочеться, аби група трапилася дружньою.

 

Студент ― не школяр


Стати студентом університету імені В. Н. Каразіна мріють різносторонні особистості. Здавалося б, Максим ЛЕБЕДЄВ, абітурієнт фізико-енергетичного факультету, міг стати студентом і психологічного, і філософського, і біологічного факультету ― настільки його цікавлять різні сфери науки. Та відданий юнак фізиці!

Максим ― випускник Харківського ліцею № 89. Хлопець має здібності до математики, біології, хімії та фізики.

М. ЛЕБЕДЄВ:

― Для мене фізика дає відповіді на запитання, як влаштована природа. На жаль, у школі цей предмет викладали нудно, тому мені знадобилося чимало часу, аби зрозуміти, що фізика є надзвичайно цікавою.

Максим неодноразово брав участь в олімпіадах, захищав роботи в МАН. Полюбляє хлопець інтелектуальні ігри. Говорить, його інтелектуальні здібності визначає логіка ― це те, чим він користується завжди у вирішенні будь-яких проблем, навіть безвихідних.

Вибір нашого університету та фізико-енергетичного факультету не випадковий. М. ЛЕБЕДЄВ:

― Я думаю, мені буде дуже цікаво навчатися. Хоча, мабуть, студентське життя дуже важке або повне безсонних ночей. Та, можливо, це лише чутки, які мені відомі?

Чутки чи правда, Максим зможе перевірити вже у вересні, у стінах Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

 

З абітурієнтами розмовляли Т. ВАСИЛЕЦЬ, А. КАЛІНІНА, С. ШКУРАЙ, Л. ГРУБНІК,

О. БОБРИК, Є. ПРОРВІНА, В. КАЛІНЕНКО.